Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در شهرداری رشت هیچ گونه ثبات مدیریتی وجود ندارد و حقوق پرسنل با تأخیر پرداخت می شود، گفت: شهردار رشت باید شعارهای خود را به عمل تبدیل کند.

محمدحسین واثق کارگرنیا عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: از شهردار رشت می خواهیم همانگونه که در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده در رشت فاصله طبقاتی یکی، دو دهک بالا نسبت به شش یا هفت دهک دیگر در مقایسه با بقیه شهرهای کشور، بسیار زیاد است و باید به فکر دهک های پایین شهری باشیم، این شعار را به عمل تبدیل کند.

وی با بیان اینکه شهردار رشت ضمن انجام وظیفه قانونی خود بر عملکرد عوامل زیر مجموعه اش نظارت بیشتری داشته باشد، افزود: شهردار رشت جلوی اقدام های غیرقانونی شهردار منطقه 3 را درباره پلمب مغازه ها بگیرد و مانع از تضییع حقوق کسبه این منطقه شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به موضوع پلمب 34 باب مغازه در هفته های گذشته به دستور شهردار منطقه 3، تصریح کرد: از مسئولانی که خارج از مجموعه شهرداری با پیگیری های خود شهردار منطقه سه را به ناحق بودن عملش برای پلمب تعداد مذکور مغازه متوجه کردند و مانع از پلمب ناحق دهها مغازه دیگر شدند، قدردانی می کنیم.

وی گفت: در جلسه گذشته خواستار پیگیری جدی موضوع مذکور برابر با مکاتبات انجام شده و رسیدگی به تخلفات شهرداری منطقه سه و اعلام نتیجه هستیم.

واثق کارگرنیا به بارندگی های اخیر شهر رشت اشاره کرد و افزود: از تلاش پرسنل سخت کوش شهرداری و مدیران در جلوگیری از ضرر و زیان بارندگی های اخیر در رشت که اگر کنترل نمی شد می توانست خسارت زیادی به بار آورد تشکر می کنیم.

وی با ابراز گلایه از شهردار رشت، تصریح کرد: یکی از مسئولان شهرداری با بنده تماس گرفت و با بغض گفت «پس از اینکه 48 ساعت در زیر باران شدید و داخل آب برای جلوگیری از آبگرفتگی های مسیر بودم و هنوز لباس خیس خود را در نیاورده بودم با بنده تماس گرفته شد و گفتند از طریق اتوماسیون اداری فرد دیگری را به عنوان مسئول خدمات شهری منطقه منصوب شده و شما دیگر مسئولیتی ندارید».

عضو شورای اسلامی شهر رشت اضافه کرد: آیا با پرسنلی که 48 ساعت مداوم برای برطرف شدن مشکلات تلاش می کند به جای قدردانی از او باید اقدام به عزلش از کار کرد.

وی با تصریح بر اینکه در شهرداری رشت هیچ گونه ثبات مدیریتی وجود ندارد و حقوق پرسنل با تأخیر پرداخت می شود، خاطرنشان کرد: آیا می توان انتظار داشت که کارکنان صادقانه و وفادار باشند.

واثق کارگرنیا با بیان اینکه باید حداقل ها رعایت شود، گفت: بنده هیچ گاه در عزل و نصب ها دخالت ندارم و شهردار رشت برابر قانون می تواند عزل و نصب کند اما تا چه هنگام قرار است شهرداری ثبات نداشته باشد.

وی یادآور شد: انتخاب مدیرانی که هیچ تخصصی در امور شهری و سواد لازم را ندارند و فاقد تجربه کافی هستند از مواردی است که شهردار باید به اعضای شورا پاسخگو باشد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اظهارات خود را دخالت در کار شهردار ندانست و متذکر شد: این سخنان نباید از طرف برخی افراد خاص مورد هجمه قرار گیرد.

وی با تصریح بر اینکه شهردار رشت باید بگوید با توجه به اینکه شهرداری دارای افراد مجرب و متخصص در امور شهری است چرا از نیروهای بدون تجربه و غیرمتخصص استفاده می کند، یادآور شد: جابه جایی ها و عزل و نصب ها چه زمانی قرار است در شهرداری به اتمام برسد و شهر رشت شاهد آرامش و ثبات مدیریتی باشد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان