Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس پایانه های غرب گیلان با اشاره به آغاز طرح آموزش راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده در استان، از توزیع ۵۰۰ کلاه ایمنی رایگان بین موتور سیکلت سواران شهرستان های صومعه سرا و شفت خبر داد.

سید مرتضی عظیمی با بیان اینکه ۵۰۰ کلاه ایمنی رایگان در طرح آموزش راکبان موتورسیکلت توزیع شده است، اظهار کرد: امسال هفتمین سال اجرای طرح آموزش راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده در استان گیلان است که این طرح از سی و یکم شهریور ماه به اجرا در آمده است.

وی موتورسواران و عابران پیاده را یکی از آسیب پذیرترین گروه های فعال در ترافیک دانست و افزود: هدف از اجرای این طرح آموزش به موتورسیکلت سواران و عابران پیاده در راستای کاهش آمار تلفات در حوادث رانندگی است.

عظیمی ادامه داد: ایجاد احساس مسئولیت در عابران پیاده و موتورسواران در قبال ایمنی خود و دیگران و آموزش مهارت های لازم درباره حضور ایمن در ترافیک نیز از دیگر اهداف این طرح است.

وی توزیع بروشور و جزوات آموزشی و ترافیکی در بین موتورسواران، عابران پیاده، دانش آموزان و خانواده های موتور سوران را بخشی از برنامه های این طرح نام برد و اعلام کرد: این طرح در ۱۰ روستای شهرستان صومعه سرا و هفت روستای شهرستان شفت اجرا شده است.

بر اساس آمار اعلام شده، ۸۰ درصد تلفات ناشی از حوادث رانندگی در گیلان مربوط به راکبان موتور سیکلت و عابران پیاده است.

گیلان در صدر جدول کشته ها در حوادث رانندگی با موتور سیکلت در محدوده برون شهری است. /منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان