Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت ، 9 هزار پرستار به مجموعه کادر پرستاری کشور اضافه شده است.

محمد آقاجانی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از کلینیک تخصصی و فوق تخصصی ویژه بعثت رشت در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان افزود: اما با توجه به فاصله زیاد بین وضع موجود و نیازها در این بخش، همچنان وضعیت مطلوبی نداریم.

وی اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی در حوزه سلامت به ویژه گروه پرستاری در بیمارستان ها بسیار جدی است و یکی از چالش ها در اجرای طرح تحول سلامت به شمار می رود.

آقاجانی با بیان این که برای رفع مشکل یادشده بایستی راهکارهای متفاوتی به کار گیریم، تصریح کرد: بهترین الگو هیات امنایی بیمارستان های کشور است که این الگو، مشکلات نیروی انسانی را نیز مرتفع می کند.

وی با بیان اینکه پرستار آموزش دیده در کشور کم داریم ، خاطرنشان کرد: در بخش آموزش پرستاری بایستی تلاش شود و این کار نیز در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شده است.

وی در ادامه بحث مالی را یکی دیگر از چالش ها در اجرای طرح تحول نظام سلامت نام برد و اظهار کرد: مطالبات بیمارستان ها و مراکز درمانی از سازمان های بیمه گر پایه، به حدود هفت ماه رسیده است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: همراهی سازمان های بیمه گر و پرداخت به موقع مطالبات بیمارستان ها ، در اجرای طرح تحول نظام سلامت اهمیت دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت از اردیبهشت سال 93 خاطرنشان کرد: بر این اساس، سفر به استان های مختلف کشور برای ارزیابی اجرای این طرح از برنامه های وزارت بهداشت است.

وی سفر خود به گیلان را نیز از برنامه های کاری به منظور بازدید از بیمارستان های مختلف استان برای بررسی چگونگی اجرای طرح تحول نظام سلامت عنوان و تصریح کرد: زیرساخت های خوبی در گیلان در حوزه سلامت وجود دارد.

طرح تحول نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات سلامت و ارتقاء کیفیت خدمات بهداشتی درمانی از 15 اردیبهشت 93 در کشور به اجرا درآمد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز(چهارشنبه) در سفر به استان گیلان، از کلینیک تخصصی و فوق تخصصی ویژه بعثت رشت، بخش توسعه اورژانس و رادیوتراپی مرکز آموزشی درمانی رازی ، مراکز آموزشی درمانی دکتر حشمت، شفا، پورسینا و 17 شهریور رشت بازدید کرد.

استان گیلان 23 بیمارستان دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان