Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان از پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی از طریق بانک صنعت و معدن در استان خبر داد.

محمدحسین اصغریان ظهر امروز در جلسه کارگروه رفع موانع تولید گیلان با اشاره به عملکرد مثبت و رویکرد ارزشمند دبیرخانه مرکزی و اعضای این کارگروه در استان گفت: تلاش جمعی تحرک اقتصادی را برای استان به ارمغان می آورد.

وی به اجرای موفق قانون رفع موانع تولید نسبت به دیگر استان ها در گیلان اشاره کرد و افزود: با تلاش و تعامل سازنده بین مدیران بخش دولتی و متولیان تولید و اشتغال می توان مشکل تولید در استان را برطرف کرد.

اصغریان با بیان اینکه عملکرد کارگروه رفع موانع تولید استان ها برای ارزیابی نهایی در اختیار هیئت دولت گذاشته می شود، تصریح کرد: بسته جدید حمایتی دولت در پشتیبانی از بخش های مختلف صنعت، مسکن، کشاورزی و گردشگری تهیه شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان خواستار معرفی واحدهای دارای اولویت برای بهره مندی از تسهیلات ایجادی و سرمایه در گردش در نزدیک ترین زمان ممکن در استان شد و تصریح کرد: بانک صنعت و معدن اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد را تامین می کند.

به گفته وی، مقرر شده است طرح های با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان برای دریافت تسهیلات مذکور به بانک صنعت و معدن معرفی شود.

اصغریان به تصویب اجزای پولی و بانکی بسته خروج از رکود و اختصاص یارانه خرید کالای خانگی به ارزش 100 میلیون ریال اشاره کرد و گفت: دولت در طرح مذکور محصولات و کالای مورد نیاز خانگی را در اختیار خانوارهای با درآمد مشخص می گذارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان با اشاره به اولویت قرار گرفتن 54 واحد تولیدکننده لوازم خانگی کشور برای اجرای بسته مذکور خاطرنشان کرد: با توجه به استقرار واحدهای بزرگ تولیدکننده لوازم خانگی در استان، شرایط خوبی برای فروش محصولات و رونق دوباره تولید و اشتغال در گیلان فراهم شده است.

وی یادآور شد: تسهیلات بانکی به خریداران کاشی، سیمان، فولاد و ... اختصاص داده می شود.

اصغریان با تاکید بر معرفی واحدهای صنعتی فعال در زمینه تولید کاشی، سیمان و ... به وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: واحدهای تولیدی گیلان شرایط بهره مندی از مزایای دولتی را دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان به اقدام موثر دولت در اجرای قانون رفع موانع تولید در راستای ایجاد زمینه مناسب برای فروش کالای با نشان داخلی اشاره کرد و افزود: نبود منابع مالی برای واحدهای تولیدی و وجود رکود در معاملات اقتصادی به دلیل نبود تقاضا در بازار مصرف از عوامل اثرگذار در بروز مشکلات در بخش تولید است.

وی ایجاد تحرک در بخش تولید و اقتصاد، حمایت از تولیدکنندگان داخلی، ایجاد فضای رقابتی بین تولیدکنندگان در فروش محصولات داخلی انباشته شده در انبارها، رفع تنگناهای مالی و کاهش تدریجی نرخ سود بانکی را از مهم ترین اقدام های دولت در برطرف کردن مشکلات اقتصادی برشمرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان