Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: حضور مقتدرانه نیروهای مسلح موجب دیپلماسی قوی ایران در دنیا شده است.

محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در مراسم استقبال از ناو گروه اعزامی ایران به آستراخان روسیه در بندر انزلی اظهار کرد: همانطوریکه رهبر معظم انقلاب فرمودند دریادلان با شجاعت ، اخلاق و ایمان راه امام حسین (ع) را در پیش گرفته اند.

وی امیر دریادار سیاری را یکی از افتخارهای نیروهای مسلح  کشور دانست و گفت: حضور مقتدرانه فرماندهان منطقه دریایی شمال با پیام صلح و دوستی  در روسیه بسیار ارزشمند است.

نماینده علی دولت در گیلان افزود: با حضور متعادل و مقاوم نیروهای مقتدر ایران و روسیه امروز دریای خزر دریای صلح و دوستی است .

استاندار گیلان با بیان اینکه حضور مقتدرانه نیروهای مسلح باعث ایجاد آرامش در مسئولان سیاسی و اقتصادی کشور در برنامه ریزی می گردد، تصریح کرد: این حضور با اقتدار موجب می شود مسئولان نظام ایران اسلامی در مذاکرات دیپلماسی با اقتدار صحبت کنند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم در راستای تحقق اهداف نظام مقدس اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا و دولت تدبیر و امید گام برداریم و با اقتدار در منطقه حضور داشته باشیم.

در ادامه این مراسم فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن عرض خدا قوت به دریادلان اعزامی اظهار کرد: توانمندی این دریادلان در دریانوردی در شرایط پرتلاطم نشان دهنده مهارت و آموزش آنان و نیز عظمت دریا است.

دریادار حبیب الله سیاری از اعزام و بازدید نیروی دریایی از بنادر اقیانوس اطلس در آینده نزدیک خبر دادو گفت: در آینده شاهد پیشرفت بیشتری در نیروی دریایی کشور خواهیم بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران عرصه ماموریت ایران را بین المللی خواند و گفت: نیروی دریایی ارتش، نظامی، علمی ، سیاسی و بین المللی است.

وی نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی در دریاهای آزاد را نشان دهنده بین المللی بودن این نیرو دانست و افزود: توانمندی و توان نیروهای مسلح در تمام عرصه ها و ارتباط با کشورهای منطقه و فرامنطقه موجب شده تا مذاکره کنندگان ایرانی با اقتدار حضور یابند و مذاکرات خود را به نتیجه برسانند.

در این مراسم از کارکنان ، فرماندهان ناوهای اعزامی و نیز بازنشستگان و خانواده های معظم شهدای نیروی دریایی توسط استاندار گیلان و فرمانده نیروی دریایی ارتش  تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است ناوگروه صلح و دوستی اعزامی به کشور روسیه متشکل از ناوشکن دماوند و ناوهای موشک انداز جوشن و پیکان در 26 مهرماه امسال به طرف بندرآستراخان حرکت کرد و امروز وارد بندر انزلی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان