Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان عصر دیروز در نشست شورای اداری شهرستان رودبار که با هدف بررسی مسائل و مشکلات این شهرستان برگزار شد گفت : تجهیز کارگاه سد دیورش رودبار از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور آغاز شد.

دکتر نجفی عصر دیروز در این نشست با اشاره به اینکه ساخت سد دیورش از مطالبات چندین ساله ی مردم رودبار بوده است گفت : تجهیز کارگاه سد دیورش رودبار با اختصاص 150 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر دکتر روحانی به گیلان آغاز شد.

وی با بیان اینکه برای ساخت سد دیورش در مجموع 350 میلیارد ریال هزینه می شود گفت : تقاضای ما از وزارت نیرو افزایش اعتبارات ساخت این سد برای امسال است تا بتوانیم در مدت 2 سال شاهد بهره برداری این طرح باشیم.

استاندار گیلان گفت : سد دیورش با حجم تنظیم 13 میلیون مترمکعب آب مورد نیاز شهرهای رستم آباد رودبار توتکابن، منجیل و لوشان را تأمین می کند.

دکتر نجفی همچنین با اشاره به مشکلات کم آبی کشاورزی در گیلان خاطر نشان کرد : با تلاشهای انجام شده میزان یک میلیارد و 600 میلیون مترمکعب تثبیت شده است.

وی افزود : این در حالی است که میزان آب ذخیره شده در سد سفیدرود در بهترین حالت حدود یک میلیارد و 100 میلیون مترمکعب است.

دکتر نجفی به ساخت پتروشیمی در لوشان با سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی نیز اشاره کرد و گفت : این طرح بزرگ با مشارکت 3 بانک معتبر کشور و شرکت غدیر پس از نهایی شدن مطالعات لازم عملیاتی خواهد شد.

استاندار گیلان به اقدامات خوب صورت گرفته در بخش های مختلف عمرانی در شهرستان رودبار اشاره کرد و افزود : با برنامه ریزی جامع خوب صورت گرفته در استان شاهد ارتقاء شاخص های توسعه ای در بخش های مختلف هستیم.

دکتر نجفی با اشاره به کاهش 10 درصدی عقب ماندگی رودبار در بخش راه، 9 درصدی در بخش آب و 24 درصدی در بخش گاز روستایی در شهرستان رودبار اظهار داشت : با تلاش های صورت گرفته در رودبار بسیاری از عقب ماندگی ها به رغم محدودیت های شدید مالی همچون کشور و استان در حال جبران است اگر چه کافی نیست و باید بیشتر تلاش کنیم.

استاندار گیلان با قدردانی از همراهی و همکاری خوب ائمه جمعه و مدیران در جهت پیشرفت و تعالی استان اظهار داشت : این همراهی و همدلی باعث گردید که باتوجه به کاهش درآمد کشور شاهد افزایش حجم کارهای عمرانی در بخش های مختلف باشیم.

وی حل مشکلات معیشتی و رفاه مردم را از جمله اولویت های دولت برشمرد و افزود : در جلسات شورای اشتغال و رفع موانع تولید که به صورت مستمر تشکیل می گردد مشکلات واحدهای تولیدی به دقت بررسی و تصمیمات لازم در جهت حل مشکلات آنان صورت می پذیرد.

فرماندار رودبار در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر وامید در شهرستان رودبار اظهار داشت : در طی 2 سال گذشته 487 پروژه با اعتباری بالغ بر 137 میلیارد تومان و اشتغالزایی 750نفر افتتاح گردید.

احمدی جمعیت شهرستان رودبار را 38 درصد روستایی و 62 درصد شهری عنوان کرد و افزود : شهرستان رودبار با 100 هزار نفر جمعیت و تراکم 41 نفر در هر کیلومتر 18 درصد از وسعت گیلان را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به برداشت 13 هزار تنی محصول زیتون در سال زراعی جاری در این شهرستان ، از اصلاح و بهسازی در حدود 10 هزار هکتار از اراضی باغات این شهرستان خبر داد.

حکیمی نماینده مردم شهرستان رودبار نیز در این نشست با اشاره به وجود هزار و 235 کیلومتر راههای اصلی و فرعی در شهرستان رودبار خواستار اهتمام ویژه مسئولین در جهت بهسازی و آسفالت این راهها شد.

وی همچنین خواستار تسریع در اجرای سد دیورش این شهرستان شد.

حجت الاسلام و المسلمین داودی امام جمعه ی رودبار نیز وجود رودخانه سفیدرود در این شهرستان را یک فرصت برای رودبار دانست و افزود : ساماندهی این رودخانه می تواند نقش بسزایی را جهت جذب توریسم و افزایش رضایتمندی مردم ایفاء کند.

حجت الاسلام داودی خواستار توجه ویژه مسئولین در جهت بهبود کیفیت و کمیت آب شرب شهرستان رودبار شد.

در ادامه این نشست مدیران کل راه و شهرسازی، آب و فاضلاب شهری و روستایی،  جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی ، بنیاد مسکن و آب منطقه ای به ارائه گزارشی از اقدامات خود در شهرستان رودبار پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم در هر بخش اتخاذ شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان