Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس پلیس آگاهی گیلان با ابراز گلایه از بی توجهی مردم این استان نسبت به هشدارهای پلیسی گفت: مردم گیلان با بی توجهی و عدم رعایت مسایل ایمنی زمینه را برای سارقان بالقوه فراهم نکنند.

 فرهاد فلاح کریمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه برخی شرکت های کاغذی «شرکت های بدون ثبت و مجوز» قارچ گونه رشد می کنند، اظهار کرد: اینگونه شرکت ها ممکن ست در یک فرصت تمام دارایی و اموال افراد را از دست آنها خارج کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت های کاغذی پلمب می شود، افزود: اگر پلیس آگاهی گیلان از حضور و فعالیت چنین شرکت هایی در استان آگاه شود، صحت و سقم ثبت این شرکت ها را پیگیری کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخلفی با دستور قضایی نسبت به پلمب آن اقدام می کند.

رئیس پلیس آگاهی گیلان با تأکید بر لزوم هوشیاری مردم در زمان عقد هرگونه قراردادی، گفت: از تمام هم استانی ها می خواهیم در زمان مراجعه به شرکت ها و عقد هرگونه قرارداد و تعهد تمام جوانب را رعایت کنند و فریب ظواهر را نخورند.

وی به آمار سرقت گیلان در هفت ماه گذشته اشاره کرد و افزود: بیشترین فراوانی سرقت در استان از نوع خرد و کوچک است.

فلاح کریمی، سرقت از انباری منازل، کابل برق، کفش و ... را از جمله مواردی دانست که با عنوان سرقت خرد به پلیس آگاهی گیلان اطلاع داده می شود.

وی سرقت منزل را در رتبه دوم آمار سرقت در استان عنوان کرد و یادآور شد: بیشترین آمار سرقت منزل در گیلان با 56 درصد متعلق به شهر رشت است.

رئیس پلیس آگاهی گیلان به مناطق پرتنش به لحاظ سرقت منزل در استان اشاره کرد و یادآور شد: بیشترین فراوانی وقوع سرقت در شهر رشت مربوط به خیابان های منظریه و گلسار رشت است که عمدتاً در ساعات چهار عصر تا 10 شب به وقوع می پیوندد.

وی با ابراز گلایه از بی توجهی مردم گیلان نسبت به هشدارهای پلیس، خاطرنشان کرد: بارها از طریق رسانه ها به مردم در زمینه نگهداری زیورآلات و پول و ... در منازل هشدار داده شد، اما بی توجهی آنها منجر به بروز چنین حوادثی می شود.

فلاح کریمی از مردم گیلان خواست تا با بی توجهی و عدم رعایت مسایل ایمنی زمینه را برای سارقان بالقوه فراهم نکنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان