Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : ناصر عاشوری، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی عصر امروز(9آبان) در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: برای تقویت ستاد بحران باید آمادگی بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در تابستان خشکسالی، در پاییز سیلاب و در زمستان برف سنگین خواهیم داشت، افزود: با وجود اینگونه بحران ها باید از سر جمع اعتبارات استانی برای ستاد بحران ماشین آلاتی خریداری شود که در این مواقع کمک کار مسئولان باشد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه ساخت پل ورودی شهرستان فومن 11سال است که به اتمام نرسیده است، گفت: پی گیری های زیادی در این راستا شده است و برای این شهرستان جنبه حیثیتی دارد.

عاشوری با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید پروژه تقاطع غیر هم سطح پل ورودی فومن از لیست پروژه های ملی درآمد، تصریح کرد: با نامه بنده به رییس جمهور، دوباره ین پروژه به لیست پروژه های ملی بازگشت و امسال 52میلیارد و 800میلیون تومان برای آن اعتبار گذاشته اند که کم است.

وی خاطرنشان کرد: پیمانکار پروژه پل ورودی فومن هر بار از افتتاح این پل در زمان های مختلف مانند دهه فجر و هفته دولت و ... خبر داد امام متاسفانه از حرف خود عقب نشینی کرد و پل را به سرانجام نرساند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مسئولان خواستارم به مشکلات کشاورزی و کارخانجات تولیدی و صنعت این شهرستان رسیدگی کنند، اظهار کرد: پروژه سد لاسک و فولاد فومن تحول عظیمی در استان ایجاد می کند و مسئولان استان باید در اجرای این دو پروژه همکاری نمایند.

کاهش هزینه و کاهش سختی کار سبب پایداری کشاورزی

علیرضا شعبان نژاد، مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با بیان اینکه فومن یکی از شهرستان های است که عمده فعالیت آن کشاورزی می باشد، اظهار کرد: این شهرستان دارای 17هزار هکتار اراضی کشاورزی است که 13هزار هکتار آن محصولات کشاورزی اساسی می باشد.

وی با بیان اینکه از این میزان هکتار اراضی کشاورزی 10هزار تن محصولات کشاورزی اساسی تولید می شود، افزود: فومن از  13 هزار هکتار اراضی، 6هزار و 800هکتار آن برای نوسازی است که پنج هزار و 800هکتار تا کنون نوسازی شده و یک هزار هکتار باقی مانده است.

مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: بتونه کردن انهار بحث مهمی در صرفه جویی و انتقال آب است که به مرور زمان انجام می شود.

شعبان نژاد با بیان اینکه کشاورزی استان و شهرستان باید به صورت پایدار نگه داشته شود، تصریح کرد: کشاورزی به حالت بخش خصوصی است و در همه حالات می تواند پایداری خود را حفظ کند.

وی با بیان اینکه کشاورزی در گیلان 28درصد رشد مثبت دارد، خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی در اقتصاد مقاومتی کارآمد است و در راستای مکانیزاسیون هر مقدار اعتبار نیاز است جهاد کشاورزی استان تامین خواهد کرد.

مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار کرد: کاهش هزینه و کاهش سختی کار سبب پایداری در کشاورزی می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان