Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : شدت آشفتگی در اوضاع جاری شهر رشت و متزلزل شدن تعادل روحی و روانی شهروندان باعث دخالت استاندار گیلان به این مهم شد !

استاندار گیلان در جلسه شورای برنامه ریزی استان علیرغم تایید کلیات طرح شهرداری رشت بعنوان طرح تغییر و تحول کلان شهری نتوانست نگرانی خود را از نارضایتی هایی که طرح مذکور بوجود آورده پنهان نماید ! از اینرو :

"وی با اشاره به نگرانی های ایجاد شده از به هم ریختگی چند خیابان محل اجرای پروژه تصریح کرد: مقرر گردید با مدیریت معاونت امور عمرانی و شورای ترافیک استان کار با جدیت دنبال شود و این نگرانی ها  و نواقص آن نیزبرطرف شود" .

در حقیقت شدت نگرانی مردم به کاخ استانداری نیز نفوذ و جلسه شورای برنامه ریزی را را نیز متاثر و مدیریت ارشد استان را وادار به واکنش کرد !

اگر چه این اقدام استاندار (نوشدارو بعد از مرگ سهراب) است ولی باز جای شکرش باقی است که در این بلوای حاصله یک مقامی به خواسته های مردم صبور و کریم رشت توجه کرد .

علی الظاهر طرح ترافیک و پیاده راه سازی بدون توجه به فرهنگ مردم رشت ، موقعیت مرکز اقتصادی استان، نحوه دسترسی اهالی استان به مرکز اقتصادی ، وضعیت و کمبود خیابان های موجود بویژه در رینگ دوم شهر ، آمار خودرو های در تردد اعم از شخصی و تاکسی و مسافر کش ، اتوبوس هاس موجود ، مرکز ثقل ترافیک ، کمبود پارکینگ های در رینگ دوم ، معابر و گریزگاههای اندک و زولبیایی شهر و مهیا نبودن کارت تردد وعده دادی شهرداری که حتی با گذشت یک هفته همچنان در هاله ابهام است و بسیاری از موارد مشابه مورد تصویب قرار گرفت .

از سوی دیگر شهردار رشت پس از تصویب طرح بدون فراخوان پیمانکاری و علنی کردن مناقصه طرح را در کوتاه ترین زمان ممکن به اجرا گذاشت باعث غافلگیری شهروندان و بهم ریختن نظامات شهری شد .

پس از یک هفته کش و قوس مردم و مسئولان و قشون کشی رسانه ای آقای استاندار دستور رسیدگی را صادر کردند که با توجه به اوضاع حاکم هیچ دردی را دوا نمی کند !

فرض محال اگر در تحقیقات معاون امور عمرانی و شورای ترافیک فقط ضروت دو مورود از قبیل: ایجاد پارکینگ و خیابان های موازی برای توقف و عبور خودرو ها تشخیص داده شود چه کاری از معاونت محترم و شورای ترافیک ساخته است ؟!   

از آنجاییکه شهروند باید تاوان خوش ذوقی برخی از مدیران به بهانه ( تغییر و تحولات کلان ) را پرداخت نماید اینجاست که نوشدارو بعد از مرگ سهرات مصداق پیدا می کند زیرا مدیر قبل از وقوع علاج واقعه می کند که گفته تاند :

علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد             دریغ، سود ندارد چو رفت کار از دست 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان