Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2
گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان : بنده به سهم خودم آرزو داشتم برای هشت هزار شهید استان یک کنگره ای برگزار شود تا از فداکاری های شهدا قدرشناسی شود و هم جامعه را برای دنیایی که در پیش داریم آماده نماید و هم فکرهای دنیا طلبی ای که در میان جامعه ما رواج پیدا کرده کمرنگ شود .

آیت الله قربانی در دیدار با اعضای ستاد کنگره هشت هزار شهید گیلانی با بیان این مطلب افزود : اگر چه تا کنون برای بزرگداشت شهدا جلساتی برگزار شد اما این جلسات در شان 8 هزار شهید نبود .

وی افزود : تصمیماتی که اخیرا عزیزان برای کنگره 8 هزار شهید در اردیبهشت سال 95 گرفتند کار بسیار پسندیده ای است ولی با یک جلسه نمی توان تمام اهداف کنگره را تبیین کرد زیرا آنچه من می خواهم ترویج فرهنگ شهادت است .

وی ادامه داد : به گواه همین وصیتنامه ای که در این جلسه خوانده شد واقعا شهدای ما ره صد ساله را یک روزه رفتند که شخصیت والای انسانی و افکار بلند شان را باید از لابلای کلمات وصیتنامه شان درک کرد و این مهم باید برای نسل ما تعریف شود .

نماینده ولی فقیه گفت : لازم است آن تعداد وصیتنامه هایی که مثل این وصیتنامه مضامین بلند دارد به شکل کتاب در اختیار جامعه گذاشته شود تا درس زندگی باشد .

وی ادامه داد : هر چیزی در زندگی بهتر از خودش هم دارد مگر شهادت که بالاتر از هر چیز است از این رو شهید مقامش از همه چیز بالاتر است .

آیت الله قربانی گفت : امیر (ع) فرمود : هروقت حادثه ای شما پیش آمد و خواست دین شما را از بین ببرد جان تان را سپر دین تان کنید شهید در راه خدا شوید . این بالاترین منزلت انسان است

وی افزود : بهمین جهت در روایات آمده شهدا چون جلودار ناقه پیامبران هستند جلوتر از پیغمبران وارد محشر می شوند و و بهشت می شوند .

وی ادامه داد : خدا امام را رحمت کند و هر چه می خواهد به او بدهد که بزرگترین خدمت را در حق جامعه ما کرد و چنان فرهنگ جامعه ما را ارتقا داد که جوانان ما را در اوج جوانی علیرغم خاصیت جوانی باید به فکر مسایل مادی و لذات ظاهری و زندگی می شدند به مرحله از عرفان رسانید که خدا را قسم می دهند تا شهادت نصیبشان نماید .

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : با این فرهنگ ما می توانیم دنیا را تصحیح کنیم زیرا جان گذشته به کمک احتیاج ندارد ، وقتی رزمنده آرزوی شهادت می کند ، نه غلبه ، و خدا را قسم می دهد این هدیه را به او بدهد این آدم می تواند جلوی دنیا بایستد.

وی گفت : امروز بر ما واجب است راهی را که امام با فرهنگ قرآنی برای ما گشود آن را حفظ کنیم و فرزندان مان را با این فرهنگ آشنا کنیم، و در این راه باید از کارهای خدایی و الهی رزمندگان و شهدای برای مردم بازگو کنیم .

وی افزود : اگر ملتی مثل حسین تا پای جان هیهات من الذله بگوید این روش دشمن را به زانو در خواهد آورد که نمونه اش را در کنفرانس وین دیدیم .

وی گفت : آمریکا، فرانسه ، عربستان و غیره آمده بودند خواسته های خودشان مبنی بر حذف بشار اسد را اعمال نمایند که ایران وجدانا مردانه ایستاد .

وی ادامه داد : درود بر همت ایرانی از ظریف و همکارانشان که قاطعانه ایستادند و مستدل صحبت کردند ، همه را تسلیم کردند.

آیت الله قربانی گفت : فرزندان انقلاب اگر این روحیه را در همه مراحل حفظ کنند دنیا تسلیم این تصمیم و اراده خواهند شد .

وی در ادامه افزود : با این رهبری و با این فرزندان تسلیم رهبری که ما داریم ، این روحیه می تواند انقلاب و جامعه ما را حفظ نماید.

وی تاکید کرد : همه ما باید حول محور رهبری حرکت کنیم ، واقعا در دنیای امروزی رهبری مثل رهبر ما وجود ندارد . سید حسن نصرالله که ما به وجودش افتخار داریم ، می گوید : شما اگر تکفیری ، القاعده و داعش دارید ما ولایت فقیه و رهبری مثل آیت الله خامنه ای را داریم .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان