Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به وضعیت استان در جذب و اسکان گردشگران، تاسیسات اقامتی استان را یکی از عوامل جذب گردشگر خواند و گفت: امروزه قسمتی از درآمد ملی کشورها از محل ارائه خدمات اسکان به مسافران حاصل می شود.

وی با بیان اینکه نیمی از نیروهای شاغل در صنعت گردشگری در بخش هتل داری فعالیت می کنند، پذیرائی از میهمانان وخدمت رسانی به آنان را اصلی ترین امر در اشتغال زائی این صنعت دانست.

این مسئول، نظارت بر تاسیسات اقامتی را یک امر ضروری قلمداد کرد و گفت: بر اساس آخرین مصوبات هیئت وزیران و تدوین آیین نامه های مرتبط، وظیفه ایجاد، اصلاح، تکمیل و درجه بندی تاسیسات گردشگری بر عهده سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری است.

وی با بیان اینکه بمنظور شناسایی دقیق خانه مسافرها بعنوان یکی از تاسیسات اقامتی، این وظیفه مهم در استان ها با انتخاب شرکت های مجری به انجام می رسد، اذعان داشت: در انتخاب شرکت های مجری جهت ساماندهی خانه مسافرها آنچه که بعنوان معیار سنجش مورد توجه قرار می گیرد، توانمندی، تخصص، تجهیزات و نیروی انسانی کارآمد است.

این مسئول گروه های واجدالشرایط را بازوان اجرایی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان معرفی کرد و افزود: در انتخاب شرکت های مجری تلاش می شود تا در یک فضای عادلانه با انجام فراخوان و ارزیابی دقیق گروه های توانمند مسئولیت ساماندهی بر خانه مسافرها را بر عهده گیرند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از واگذاری، شناسایی و ساماندهی طرح خانه مسافرهای گیلان در آینده نزدیک به بخش خصوصی واجدالشرایط خبر داد و گفت: فراخوان عمومی این طرح بزودی اعلام خواهد شد. /منبع : روابط عمومی میراث فرهنگی گیلان،

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان