Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : شهردار رشت طی مصاحبه ای با روزنامه اعتماد ویژه گیلان اعلام کرد گفت : "تجربه شش شهر بزرگ جهان و چهار شهر بزرگ ایران در رشت اجرا می شود"؟!

عنوان پر طمطراق و سوال برانگیز این مصاحبه سوال هایی را به اذهان متبادر می کند که اهم آن را می توان چنین عنوان کرد :

1 - آیا شش شهر بزرگ جهان و چهار شهر بزرگ ایران هم مثل رشت فقط چهار خیابان اصلی کهنسال و کوچه های زولبیایی دارد ؟

در حالیکه برخی از شهروندان معتقدند : شهردار رشت در صدد است پروژه های بزرگ شهری دیگر کلانشهرها را در رشت پیاده کند در حالی که عرض خیابان ها امکان اجرای چنین پروژه هایی را گرفته و آن را تبدیل به زندان باز کرده است.

2 – آیا آن شهرها نیز برای اجرای پروژه (بی آر تی) ناگزیر به ضمیمه کردن بخشی از پیاده رو به سواره رو شدند تا تردد عابران را با مشکل مواجه نمایند ؟

3 – آیا شهرداران شهرهای مورد مطالعه شهردار نیز برای اجرای پروژه (بی آر تی) ده ها درخت کهنسال خیابان را ریشه کن کردند ؟

4 - آیا آن شهر ها نیز مرکز اقتصادی شان از قبیل :  سراها ، تیمچه ها ، راسته ها و ... با فت فرسوده و قدیمی در مرکز شهر  و در بافت قدیمی با کوچه های تنگ و باریک و قرار دارد که بر اثر فقدان راه دسترسی استاندارد و مناسب در صورت بروز کوچکترین حریق نیست و نابود خواهند شد ؟

5 – آیا شهردارا شهرهای مورد بحث نیز مثل شهرداری رشت اول پروژه را اجرا کردند بعد در صدد رفع نیازها و الزامات پروژه مثل خیابان های مواصلاتی ، اصلاح هندسی مسیرهای عبور ترافیک ، احداث پارکینگ های مورد نیاز ، تدارک وسایط نقلیه عمومی منظم با متولی واحد ! برآمدند ؟

این اعتراف صریح شهردار رشت در مصاحبه مذکور است :

"... بعد از اجرای طرح پیاده راه، روکش مجدد آسفالت و همسطح سازی سطح سوار رو انجام می شود. در این راستا خیابان باقرآباد حدفاصل کوچه شمس تا پل بوسار، کوچه های شهید شمس، قربانی، آفخرا، آذربانی، مهربان، املشی، چهل تن و چله خانه، خیابان ۱۷ شهریور، خیابان سهیل دبیری (استادسرا) و کوچه های سهیل ۱ و ۲، خیابان سرخبنده حد فاصل مسجد سرخبنده تا خیابان جوان، خیابان دکتر حشمت حد فاصل خیابان امام خمینی (ره) تا خیابان حافظ و خیابان مطهری حدفاصل چهارراه میکاییل تا حاجی آباد در اولویت قرار دارند."

و یا در مورد جبران کمبود پارکینگ مورد نیاز شهر می گوید :

"شهرداری رشت با همکاری بخش خصوصی برای تامین پارکینگ مورد نیاز و جبران حذف پارکینگ ها، ۶۴۵ فضای توقف جدید به محدوده اضافه می کند. ... علاوه بر این موارد، مذاکره برای اضافه کردن ۱۵۰ فضای پارکینگ جدید در حاشیه بلوار احسان بخش برای توسعه کوتاه مدت نیز در حال انجام است."

6 – آیا شهرهای بزرگ مورد نظر شهردار نیز با افت درآمد و تاخیر پرداخت ها مواجه هستند ؟

7 – در کجای دنیا مثل شهرداری رشت بستن چند مسیر ترددی خودرو اجرای طرح ترافیک محسوب می شود ؟

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان