Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران، حضور همه جانبه دستگاه های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران در حوادث احتمالی را موجب کاهش خسارت ها و پاسخگویی مناسب مدیریت بحران در سطح کشور ذکر کرد.

مرتضی اکبرپور روز دوشنبه در حاشیه سفر به گیلان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: شورای هماهنگی مدیریت بحران در استان ها، به ریاست استانداران بوده و در این میان، آمادگی گیلان برای مقابله با حوادث بالا است.

وی ادامه داد: هماهنگی نهادهای امدادرسان، نیروهای اجرایی و دستگاه های دولتی برای خدمت رسانی در مواقع بروز حوادث احتمالی در این استان، در سطح بالایی قرار دارد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران افزود: این آمادگی به دلیل مدیریت مناسب استاندار گیلان و مسئولان ذیربط در هماهنگی بین مدیران عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران، آموزش های دوره ای و کسب تجربه از وقوع حوادث طبیعی نظیر بارش سنگین برف و سیل در سال های گذشته بوده است.

به گفته اکبرپور؛ حضور همه جانبه دستگاه های عضو شورای هماهنگی استان در حوادث احتمالی، موجب کاهش خسارت ها و پاسخگویی مناسب مدیریت بحران در سطح کشور خواهد بود.

وی از حمایت های استاندار گیلان برای اجرای طرح جمع آوری آب های سطحی در شهر رشت قدردانی و خاطرنشان کرد: قرار است این طرح بصورت الگویی به همه استانداران کشور ابلاغ شود تا با اجرای آن، از آب گرفتگی معابر و بروز سیلاب ها در شهرها جلوگیری شده و میزان خسارت کاهش یابد.

اکبرپور همچنین با اشاره به برگزاری دوره آموزشی چهار روزه مدیران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شش استان شمال غرب کشور در تبریز گفت: در این دوره آموزشی گیلان بین این استان ها، استان برتر شناخته شد.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران، به دنبال بارش های سنگین باران در کشور و اعزام گروه های مدیریت بحران به استان ها، به رشت سفر کرده بود. مرتضی اکبرپور ، عصر دیروز (یکشنبه) از مناطق خطرپذیر در پیربازار رشت و میزان آمادگی دستگاه های امدادی در این منطقه بازدید کرد.

علیرضا خصوصی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان روز گذشته به خبرنگار ایرنا گفت که با دستور استاندار گیلان، دو تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با تجهیزات کامل امدادی با توجه به شدت بارندگی ها، در منطقه پیربازار رشت مستقر شده اند.

شهر رشت دارای دو رودخانه گوهر رود و زرجوب است که رودخانه نخست شهر رشت گوهر رود نام دارد که با طولی حدود 40 کیلومتر از ارتفاعات کوه های سراوان سرچشمه می گیرد و پس از اتصال به رودخانه زرجوب، رودخانه پیربازار را تشکیل می دهد و در پایان راه به تالاب بزرگ انزلی می رسد.

رودخانه دوم رشت نیز زرجوب نام دارد که از کوه های کم ارتفاع هزار مرز، نیزه سر، جوکلبندان و کچا از حدود 25 کیلومتری جنوب رشت سرچشمه گرفته و پس از پیوستن به رودخانه گوهر رود و تشکیل رودخانه بزرگ پیربازار از طریق بخش شرقی وارد تالاب بین المللی انزلی می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان