Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیر جهاد کشاورزی تالش از توزیع پیاز زعفران برای کشت در مناطق کوهستانی این شهرستان خبر داد.

سید علی موسوی عصر امروز در نشست جهاد کشاورزی این شهرستان با اشاره به وضعیت کشت دوم در تالش اظهار کرد: ترب سفید تالش به عنوان محصول کشت دوم از بهترین ترب‏ های گیلان است.

وی از افزایش کشت ترب سفید در تالش خبر داد و گفت: ترب سفید تولیدی تالش علاوه بر گیلان به استان های همجوار نیز فرستاده می ‏شود.

مدیر جهاد کشاورزی تالش کشت ترب را به عنوان کشت دوم در اراضی شالیزاری این شهرستان عنوان کرد و افزود: کیفیت ترب سفید در جوکندان تالش به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب بسیار خوب است.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان تالشی از برداشت برنج اقدام به کشت ترب می کنند، یادآور شد: کشت ترب برای کشاورزان درآمدزایی مناسبی دارد.

موسوی به کشت زعفران در تالش اشاره کرد و متذکر شد: بر اساس بررسی هایی که در آزمایشگاه مرجع زعفران خراسان رضوی انجام شده، میزان شاخص های طعم، عطر، رنگ و درصد آرام بخشی زعفران تولیدی گیلان با شاخص های استاندارد مطابقت دارد.

وی با تصریح بر اینکه در مواقعی زعفران تولیدی برخی از مناطق استان دارای کیفیت بهتری نسبت به زعفران شاخص خراسان رضوی است، خاطرنشان کرد: امسال برای کشت محصول زعفران در تالش 900 کیلوگرم پیاز این محصول در باغ های کشاورزی زعفران بین کشاورزان این محصول توزیع شده است.

مدیر جهاد کشاورزی تالش با اشاره به اینکه کشت پیاز زعفران در این شهرستان از نظر کیفیت بهترین عملکرد را در کشور دارد، تصریح کرد: این محصول در مناطق کوهستانی تالش توسط 17 کشاورز برداشت می شود.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان در کنار فعالیت اصلی خود مانند تولید برنج و انواع محصولات باغی با کشت زعفران علاوه بر مصارف خانگی خود، بخشی از زعفران تولیدی را نیز روانه بازار می کنند و درآمد خود را افزایش می دهند./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان