Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : غلامرضا عباس پور، رئیس ستاد عتبات عالیات گیلان در حاشیه ستاد پشتیبانی زائران پیاده به کربلا به مناسبت اربعین حسینی که صبح امروز(11 آبان) در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود برگزار شد،

وی گفت: آمادگی لازم جهت در اختیار گذاشتن مکان هایی برای پذیرایی از زائران در مسیر نجف تا کربلا وجود دارد و باید تدابیری لازم جهت حضور مردم ولایت مدار در این امر خداپسندانه تسهیل شود.

وی همایش پیاده روی اربعین حسینی را بزرگ ترین کنگره عظیم شیعه عنوان و خاطرنشان کرد: با بسیج امکانات، ظرفیت ها و ساماندهی مشارکت های مردمی باید از این فرصت به عنوان یک مراسم دینی بزرگ و تأثیرگذار برای رساندن پیام عاشورا به نحو مطلوب بهره مند شد.

عباس پور با اشاره به اینکه مسئولیت جمع آوری کمک های مردمی به ستاد بازسازی عتبات عالیات محول شده است، تصریح کرد: در این خصوص 10 کمیته در استان تشکیل شده تا کنگره عظیم شیعه در آستانه اربعین حسینی در اعتبات به نحو شایسته برگزار شود.

رئیس ستاد عتبات عالیات گیلان با بیان اینکه تعداد زائرین گیلانی در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی روز به روز بیشتر می شود، افزود: کمیته اسکان، تغذیه و رسیدگی به زائران نجف تا کربلا به عتبات عالیات گیلان محول شده است.

وی لوازم اسکان، مواد غذایی و بهداشتی و لوازم آشپزی و ظروف را از جمله اقلام مورد نیاز زائران عنوان و اذعان کرد: ثبت نام از زائران نیز در سایت زیر نظر سازمان حج و زیارت انجام می شود.

عباس پور از اختصاص یک موکب به لنگرود خبر داد و خاطرنشان کرد: این موکب نقطه عطفی است که مردم ولایتمدار لنگرود زائرین ابا عبدالله الحسین(ع) از نجف تا کربلا را همراهی کنند.

رئیس ستاد عتبات عالیات گیلان با اشاره به اینکه جمع آوری وسایل به صورت متمرکز باید ساماندهی شود، تصریح کرد: وسایل سرمایه ای که عاریه گرفته شده باید صورت جلسه و به اهلش برگشت داده شود و دیگر وسایل خریداری شده نیز باید برای سال های آینده استفاده شود.

وی با تاکید براینکه گیلان باید در برگزاری کنگره عظیم شیعه در آستانه اربعین حسینی به خوبی بدرخشد، اذعان کرد: تعداد موکب ایرانی باید در اربعین امسال بیشتر از قبل مستقر و زائران ایرانی از این موکب ها استفاده کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان