Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون میراث فرهنگی کشور گفت: حیات و جریان داشتن زندگی در ماسوله در کنار بافت تاریخی آن از امتیازات مهم و دلپذیر در این شهرک است.

محمدحسن طالبیان در نشست با مدیران پایگاه های میراث فرهنگی کشور در شهرک تاریخی ماسوله، ویژگی های گردشگری این شهرک را به دلیل تلفیق الگوی معماری سنتی، رودخانه ها، طبیعت چشم نواز و مسیرهای کوهنوردی در جهان منحصر به فرد خواند و گفت: این منطقه می تواند علاوه بر گردشگری تاریخی، در ابعاد گردشگری طبیعی و ورزشی نیز رونق می یابد.

وی با بیان اینکه حفاظت از ماسوله به عنوان میراثی گرانبها نیازمند مساعدت بومیان منطقه و گردشگران با میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، اذعان کرد: حیات و جریان داشتن زندگی در ماسوله در کنار بافت تاریخی آن از امتیازات مهم و دلپذیر در این شهرک است.

این مسئول با اشاره به ارزش های فرهنگی، تاریخی و اقتصادی نهفته در بافت تاریخی ماسوله اشاره کرد و افزود: ضرورت دارد به جهت آگاه سازی بیشتر مردم و ساکنین بافت، اطلاع رسانی مطلوب تری انجام شود.

طالبیان نیز خواستار استفاده از مواد طبیعی در ساخت و سازهای جدید ضمن حفظ بافت تاریخی ماسوله شد و تصریح کرد: ماسوله هویتی فاخر برای کشور است، لذا باید عزم همگانی برای حراست از این بافت تاریخی جزم شود.

معاون میراث فرهنگی کشور، ماسوله را هویتی فاخر برای کشور دانست و بر لزوم عزم همگانی برای حراست از این بافت تاریخی تاکید کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان