Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون میراث فرهنگی کشور ماسوله را هویتی فاخر برای کشور دانست و بر لزوم عزم همگانی برای حراست از این بافت تاریخی تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛ نشست هم اندیشی بررسی موانع ثبت ماسوله در یونسکو با حضور دکتر طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ، اعضای شورای شهر ماسوله و نیز اهالی منطقه برگزار شد.

رضا علیزاده در این نشست ماسوله را یکی از مقاصد برتر گردشگران داخلی و خارجی دانست و از آن بعنوان آبروی گیلان یاد کرد.

وی با بیان اینکه پرونده شهرک تاریخی ماسوله در سال های اخیر برای ثبت در یونسکو ارسال شده، اظهار داشت: مسئولان استان با همکاری بومیان شهرک درصدد موانع موجود برای ثبت ماسوله هستند.

این مسئول بر ضرورت تشکیل کارگروه ویژه ای متشکل از مسئولان میراث فرهنگی،نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و نیز نمایندگانی از ساکنین ماسوله تاکید نمود و گفت: با تشکیل این کمیسیون بررسی روند صدور مجوزهای ساخت و ساز ، رعایت حریم ها و نیز توجه به حفظ بافت های تاریخی سهولت می یابد.

 طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور نیز خواستار استفاده از مواد طبیعی در ساخت و سازهای جدید ضمن حفظ بافت تاریخی ماسوله شد و تصریح کرد: ماسوله هویتی فاخر برای کشور است، لذا باید عزم همگانی برای حراست از این بافت تاریخی صورت گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان