Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بر همکاری دستگاه های دولتی برای اشاعه فرهنگ احترام به حقوق شهروندی تاکید کرد و گفت: آموزش حقوق شهروندی بسیاری از مسائل اجتماعی را حل می کند.

یونس رنجکش پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه ستاد صیانت از حریم عمومی و کارگروه حقوق شهروندی به بهره مندی از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در این حوزه اشاره و اظهار کرد: با توافقاتی که با سازمان همیاری شهرداری های استان انجام شد، بیش از ۳۰ سازمان مردم نهاد استان با گذراندن کارگاه های حقوق شهروندی بیش از پیش با این مباحث آشنا شدند.

وی عملکرد برخی دستگاه های دولتی در وظایف خود نسبت به ترویج و آموزش مباحث حقوق شهروندی و صیانت از حریم عمومی را نامطلوب ارزیابی کرد و افزود: متاسفانه برخی از دستگاه ها در این راستا به وظایف خود در استان جامه عمل نپوشانده اند یا به کندی در این حوزه وظایف محوله را عملیاتی کرده اند.

رنجکش تصریح کرد: فراگیر شدن آموزش ها و  اشاعه احترام به حقوق شهروندی و صیانت از حریم عمومی از اهداف مهمی است که می تواند راهکار بسیاری از مسائل اجتماعی در جامعه باشد.

در ادامه این جلسه، نمایندگان دستگاه های مرتبط به ارائه گزارشی از عملکرد خود طی شش ماه نخست امسال پرداختند.

همچنین انتشار کتاب آشنایی با حقوق شهروندی با مشارکت کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان، آموزش و تربیت مدرس حقوق شهروندی کارکنان دستگاه های مرتبط توسط دانشگاه جامع علمی و کاربردی از جمله مصوبات این کارگروه در جلسه ظهر پنج شنبه بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان