Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با انتقاد شدید از برخی عملکرد مسئولان گیلان گفت: فرماندار شهرستانی که موجب پیوند برادری بین شیعه و سنی شده نباید به دلیل اینکه دو ماه از فرماندار دولت احمدی نژاد بود ، از کار برکنار شود .

آیت الله زین العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با تسلیت شهادت امام سجاد (ع)، اظهار کرد: وظیفه تمام انبیاء مبارزه با طاغوت بود.

وی با بیان اینکه اولیای الهی و ائمه (ع) در برابر خداوند گریه می کردند و مدهوش می شدند، ادامه داد: این امر به دلیل عظمت و بزرگی خداوند است و آنها با درک عمیق از عظمت خداوند با تمام وجود معبود یکتا را عبادت می کردند.

خطیب جمعه رشت با اشاره به اینکه پیشوایان دین تنها برای خدا عبادت می کنند، خاطرنشان کرد: از این رو در اقامه نماز قرائت سوره حمد واجب است و بدون آن نماز جایز نیست .

وی بندگی خداوند را بالاترین آزادگی خواند و افزود: بندگی خداوند موجب عزت افتخار انسان است و انبیا آمدند مردم را از بندگی غیر خدا نجات دهند و روحیه بندگی خداوند، انسان را نجات می دهد.

آیت الله قربانی با تصریح بر اینکه آنها که جنگ نیابتی در منطقه به وجود آوردند نشان دادند که بدون نظر استکبار حرکتی انجام نمی دهند، ادامه داد: عربستان سعودی، اردن، بحرین و ...  آلت دست بی اراده استکبار جهانی هستند.

وی با بیان اینکه امام (ره) در مقابل قدرت های اهریمنی ایستاد و توانست کشور را نجات دهد، خاطرنشان کرد: اکنون مقام معظم رهبری چنان حقایق را بیان می کند که آبرویی برای دشمنان باقی نمی ماند و امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر طاغوت های جهان ایستاده است.

خطیب جمعه رشت با اشاره به اینکه رهبر آگاه ما در برابر استکبار جهانی ایستاده است، گفت: دشمنان مجبور هستند خواسته جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از موارد را بپذیرند.

وی به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 13 آبان اشاره کرد و یادآور شد: مردم انقلابی ابران در 13 آبان به خوبی قیام کردند که جای تشکر دارد و دشمن بداند اسلام پیروز است.

* ضرورت اتحاد جهان اسلام برای نجات خانه خدا از افراد آلزایمری

آیت  الله قربانی به اربعین قربانیان فاجعه منا اشاره کرد و افزود: بیش از چهل روز از فاجعه منا گذشت و 450 نفر از زائران ایرانی به شهادت رسیدند و مفقود شدند و سرنوشت برخی هنوز مشخص نیست.

وی گفت: سرنوشت رکن آبادی هنوز مشخص نیست و برخی منابع خبری می گویند این جریان با دشمنی رژیم صهیونیستی و همکاری آل سعود انجام شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امیدواریم جهان اسلام متحد شوند و سرنوشت مسلمانان را به دست برخی افراد آلزایمری و مطیع فرمان آمریکا و اسراییل ندهند، تصریح کرد: امیدواریم با اتحاد جهان اسلام خانه خدا از دست دیوانگان نجات یابد.

وی در ادامه به شرط های 9گانه مقام رهبری در برجام اشاره کرد و گفت: ملت ایران خواهان لحاظ شدن شروط مقام معظم رهبری در توافق برجام است و باید با تضمین کتبی برنامه برجام اجرایی شود.

آیت الله قربانی با اشاره به حمله جیش المختار به لیبرتی یادآور شد : کشتن منافقان حق مردم عراق است و استقلال مردم این کشور باید حفظ شود .

وی با تصریح بر اینکه جیش المختار خواستار خروج منافقان از عراق است، اظهار کرد: این گروه اعلام کرد در صورت عدم توجه به اخطارشان دوباره پایگاه منافقان را هدف قرار می دهند.

* انجام برخی کارها در دادگستری و اداره ثبت گیلان وحشتناک است/انتقاد شدید از عزل و نصب فرمانداران گیلان

امام جمعه رشت با انتقاد از برخی اقدام های مسئولان گیلان، تصریح کرد: برخی از مسئولان گیلان کارهایی انجام می دهند که یادآور اقدام بی حساب زمان طاغوت است.

وی اضافه کرد: برخی کارها در دادگستری و اداره کل ثبت گیلان انجام می شود و می شنوم که وحشتناک است و از سازمان بازرسی استان می خواهم تذکرات بنده را جدی بگیرد و موضوع را پیگیری نماید .

آیت الله قربانی با بیان اینکه امام جمعه زبان مقام معظم رهبری است و باید حقایق را بگوید، خاطرنشان کرد: فرماندار شهرستانی که موجب پیوند برادری بین شیعه و سنی شده به دلیل اینکه دو ماه در دولت احمدی نژاد فرماندار بود را می خواهند بردارند.

* وزیر کشور وصله های ناجور را از گیلان پاک کند

وی گفت: آیا فرمانداری که برادر شهید و محبوب مردم است و خوب کار می کند باید برداشته شود، انتظار می رود وزیر کشور و رئیس جمهور با تدبیر و دانشمند ما، این نوع وصله های ناجور را از دولت تدبیر و امید پاک کنند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه مسئولان  باید براساس ارزش ها افراد را انتخاب کنند، یادآور شد: انتخاب افراد نباید جریانی و گروهی باشد.

وی متذکر شد: انتظار می رود اداره کل بازرسی گیلان نقاط مبهم را پیگیری کند و اجازه ندهد اداره ثبت استان اقدام ناصحیح داشته باشد و اگر اینگونه باشد مجبور می شوم افشاگری نماینم .

حضور فتنه گران در گیلان

آیت الله قربانی در ادامه به سخنرانی یکی از فتنه گران سال 88 با دعوت فرماندار لاهیجان در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد : نباید به افرادی که دارای مشکل و معلوم الحال هستند و در فتنه سال 88 پرونده آنها روشن است اجازه سخنرانی داده شود.

وی خاطرنشان کرد : بچه های انقلابی نمی توانند سخنرانی فتنه گران را تحمل کنند و فضا به آشوب کشیده می شود زیرا انقلابیون می بینند افراد نفوذی ورود کردند و مقابله می کنند البته بنده با ضرب و جرح و تخریب مخالف هستم و از برادران خود نمی پذیرم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان