Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت: اعضای هیات منصفه مطبوعات مانند تمامی بخش های قضایی باید انصاف و عدالت را سرلوحه کارشان قرار دهند.

احمد سیاوش پور روز شنبه در جلسه تحلیف اعضای هیات منصفه مطبوعات استان با بیان اینکه انسان باید در نظراتش تدبیر و عقلانیت داشته باشد، افزود: برای هدایت جامعه باید چشمانی بصیر و آگاه، نظارت داشته باشد و عقلانیت، بهترین نعمت الهی است که بایستی در اختلافات مد نظر قرار بگیرد و مطبوعات به این مهم توجه داشته باشند.

وی اضافه کرد: باید عدالت ، انصاف و انسانیت را فارغ از هر اندیشه و نگاه سیاسی مدنظر قرار داد و این مراسم سوگند ، برای رعایت همین مسائل است.

وی خطاب به اعضای هیات منصفه مطبوعات گیلان بیان کرد: جمع شما ، جمع افکار عمومی استان است و این جمع یقینا یک جمع منصف و بدنبال حقانیت است.

سیاوش پور تصریح کرد: رسانه ها باید از بروز تشنج ، درگیری و موضوعاتی که برای مردم خاصیتی ندارد، بپرهیزند.

رئیس کل دادگستری گیلان خاطرنشان کرد: مردم برای توسعه و پیشرفت نیاز به کار دارند و هر چقدر در فضای استان آرامش و همدلی داشته باشیم، گام های موثرتری می توانیم در این مسیر برداریم.

وی توصیه کرد: کسانی که جامعه را جهت دهی می کنند ، منصفانه حرف بزنند و این نیست که هرکس بلندگویی در دستش دارد، هرچه خواست بگوید.

وی رویکرد قوه قضائیه را جلب اعتماد عمومی مردم دانست و گفت: همه افراد قابل نقد هستند و کمبود و کاستی ها در همه بخش ها وجود دارد اما رسانه ها باید تلاش کنند که نظراتشان درجهت تقویت و جلب اعتماد مردم به ارکان نظام اسلامی باشد.

سیاوش پور تصریح کرد: تمامی رسانه ها اعم از مجازی ، مکتوب و مطبوعات باتوجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در پایان امسال ، بایستی اظهار نظرات و تبلیغاتشان بر مبنای صحیح ، مراعات حقوق شهروندی و حفظ حیثیت افراد باشد.

جواد شفارودی، علی کشت پرور، سلیمان پورابراهیم، خلیل بیانی فر، حسن جعفری، حسینعلی خدایگانی، سید ابوطالب حجازی، جمال یاری، سید زهرا شفیع پور، سید صمد اسماعیلی، حسن رجبی ماتک، شریف رضایی، مظاهر زمانی و عطالله حاجتی مدارایی اعضای جدید هیات منصفه مطبوعات گیلان هستند.

حسن رجبی ماتک به عنوان دبیر هیات منصفه مطبوعات گیلان انتخاب شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان