Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: 32 میلیارد تومان تسهیلات به هتل ها و مجتمع های گردشگری گیلان اعطاء می شود.

رضا علیزاده در پنجمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گیلان در سالن اجتماعات استانداری با ارائه گزارشی از عملکرد سازمان گردشگری صنایع دستی در حوزه اشتغال اظهار داشت: فعالیت های این سازمان در سه بخش دنبال می شود.

وی با اشاره به طرح های صندوق توسعه ملی افزود: براساس تفاهم نامه ای که صورت گرفت 12 پروژه به بانک ها اعلام شد و آن ها نیز همکاری خوبی دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به طرح های کارگروه اشتغال گفت: 32 میلیارد تومان تسهیلات مورد در خواست در قالب هتل ها و مجتمع های گردشگری و رفاهی، واحدهای پذیرایی و دفاتر خدمات مسافربری بود.

علیزاده با بیان اینکه جمع اشتغال مورد انتظار با تسهیلات اعلام شده 550 نفر را در برمی گیرد تصریح کرد: 193 پروژه در انتظار داریم که چنانچه دبیرخانه پذیرش کند 168 میلیارد تومان تسیلات مورد نیاز این پروژه ها است.

وی با اشاره به اینکه این 193 پروژه در قالب 55 مجتمع رفاهی و 70 واحد مهمانپذیر است گفت: در حوزه صنایع دستی 137طرح اشتغال زایی در بخش مشاغل خانگی به بانک ملی و رفاه معرفی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به معرفی 178 طرح صنایع دستی به صندوق کار آفرینی امید افزود: مجموع طرح های اشتغال زایی در بخش صنایع دستی 403 طرح است.

وی میزان اشتغال زایی این طرح ها را  514 اشتغال مستقیم عنوان و خاطرنشان کرد: هشت میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این طرح ها است که از سوی بانک های عامل همکاری لازم انجام می شود./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان