Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان بر آمادگی استان در مواجهه با زمستان سرد امسال تاکید و بیان کرد: تامین ماشین آلات سنگین برای شرایط بحرانی از اولویت های استان است.

افشین عزیزی با بیان اینکه از ابتدای امسال ستاد بحران استانداری با هماهنگی همه دستگاه های ذی ربط آماده مقابله با حوادث غیرمترقبه است، اظهار کرد: تامین ماشین آلان سنگین و نیمه سنگین که در شرایط بحرانی موردنیاز است از اولویت های ستاد حوادث غیرمترقبه گیلان است.

وی به راه اندازی چهار پایگاه چند منظوره مدیریت بحران در سطح استان اشاره کرد و افزود: این پایگاه ها در لنگرود، رستم آباد، رشت و انزلی دایر شده که در مواقع اضطراری برای تجهیز و آماده سازی امدادگران مورد استفاده قرار می گیرد.

این مسئول تصریح کرد: راه اندازی پایگاه های چندمنظوره مدیریت بحران در سطح استان در برنامه های بلندمدت قرار دارد اما باید با ایجاد تناسب بین اعتبارات و اولویت های مدیریت بحران به تقسیم اعتبارات پرداخت.

عزیزی همچنین آمادگی مردم برای مقابله با وقوع احتمالی پدیده «ال نینو» را مهم دانست و گفت: پیش از هر کمک رسانی مردم خود باید آماده شرایط اضطراری و بحرانی باشند و با تهیه سوخت جایگزین، بیمه کردن سرمایه هایشان و توجه به هشدارهای کارشناسان برای وقوع پدیده هایی چون «ال نینو» آمادگی لازم را ایجاد کنند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان تاکید کرد: تمامی مسئولان استان تحت آموزش کارگاه های مدیریت بحران قرار گرفته اند تا در شرایط بحرانی با هماهنگی هر چه بیشتر در مواجهه با شرایط غیرمعمول اقدامان لازم را انجام دهند. / منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان