Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

درخواست رسیدگی فوق العاده به پرونده کرسنت، توصیه اژه ای به بابک زنجانی، دستگیری تعدادی متهم امنیتی، واکنش به اظهارات امروز رئیس جمهور و دستگیری یک مدیر بانکی قبل از خارج کردن 840میلیارد تومان از کشور بخشی از اظهارنظرهای امروز سخنگوی قوه قضاییه بود.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در ابتدای نشست خبری خود اظهار داشت: در برخی از رسانه ها خبری آمده بود که چند نفر از سرشبکه های غیراخلاقی دستگیر شده اند برخی نوشته بودند این افراد در استان قزوین دستگیر شدند و برخی دیگر نیز به صورت کلی خبر داده بودند.

بازداشت تعدادی از سرشبکه های غیراخلاقی صحت ندارد

وی اضافه کرد: این خبر صحت ندارد و طبق سوالی که دفتر ما از دادستان قزوین پرسیده مطلقا چنین خبری نیست و دادستانی قزوین اعلام کرده کسی که این خبر را منتشر کرده احضار شده و از وی توضیح خواسته شده است که بر چه مبنایی این خبر را منتشر کرده است.

محسنی اژه ای با بیان اینکه مردم درباره برخورد جدی با قاچاقچیان، متعدیان، تجاوزکنندگان، برهم زنندگان امنیت و آرامش توقع به حقی از دولت و قوه قضائیه دارند گفت: توقع مردم از دولت و قوه قضائیه این است که برخوردها در این حوزه بازدارنده شود و در این راستا تلاش های بسیاری صورت گرفته است. ما از مردم استمداد می طلبیم که دولت، قوه قضائیه و سیستم های انتظامی و اطلاعاتی را کمک کنند تا با برهم زنندگان امنیت و آرامش به صورت جدی برخورد شود.

وی توضیح داد: در همین راستا در فاصله نشست قبلی تا به امروز بیش از 30 قاچاقچی بزرگ مواد مخدر با کمک دستگاه انتظامی، سیستم اطلاعاتی (عمدتاً وزارت اطلاعات) و تلاش دادسراها دستگیر شده اند که از این افراد بیش از 5هزار کیلو مواد مخدر از انواع مختلف کشف شده است.

اژه ای تأکید کرد: طبیعی است که این افراد مجازات می شوند و برخی مدعیان به اصطلاح حقوق بشر می گویند: "این کار خلاف حقوق بشر است و چرا مجازات کردید؟" در حالی که 5هزار کیلو مواد مخدر می تواند جامعه و جوانان آن را به نیستی بکشاند.

وی تأکید کرد: قوه قضائیه تلاش خود را برای برخورد جدی با این افراد انجام می دهد و به حرف های مدعیان دروغگو توجهی ندارد. از مردم درخواست می کنیم که ما را در دستگیری و به مجازات رساندن عوامل اصلی یاری کنند.

دستگیری 7 شرور

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه درخصوص برخورد با افراد شرور گفت: در این فاصله زمانی 7 نفر از کسانی که حقیقتاً شرور محسوب می شدند، برای زندگی و نوامیس افراد جامعه مزاحمت ایجاد می کردند و اخاذی داشتند، شناسایی و بازداشت شدند.

وی توضیح داد: همچنین عوامل سرقت های مسلحانه مشهد و خوزستان در کوتاه ترین زمان ممکن دستگیر شدند و توصیه شده است که پرونده آنها هرچه سریع تر بررسی شود تا در صورت اثبات جرم به مجازاتی که مستحق آن هستند، برسند.

دستگیری تعدادی از متهمان امنیتی

اژه ای در ادامه اضافه کرد: همچنین با کمک سیستم اطلاعاتی، افرادی درخصوص اقدام علیه امنیت ملی شناسایی و چند نفری بازداشت شدند که چون پرونده آنها فعلاً در حال رسیدگی و تحقیقات مقدماتی قرار دارد، از بیان جزئیات آن معذورم.

محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری خود با بیان اینکه بحث رسانه بحث مهمی است و رسانه ها می توانند در تعالی، پیشرفت و افزایش رشد و آگاهی های مردم نقش مفید و مؤثری داشته باشند اظهار کرد: این به شرطی است که رسانه ها در راستای رسالت خود و در چارچوب قوانین و مقررات عمل کنند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه نقد سازنده می تواند بسیاری از امور را اصلاح کند و مؤثر و مفید واقع شود، گفت: اگر خدای ناکرده از طریق رسانه تحریف، توهین، تحقیر، افترا و نشر اکاذیب صورت گیرد هم به اعتماد مردم نسبت به رسانه ها خدشه می خورد و هم باعث به زحمت افتادن دستگاه های مختلف از جمله قوه قضائیه می شود.

اژه ای ادامه داد: متأسفانه شاهد افزایش شکایت دستگاه های مختلف از جمله وزارتخانه ها و نهادها و همچنین افراد حقیقی و حقوقی علیه برخی رسانه ها شامل برخی خبرگزاری ها، سایت و برخی مطبوعات هستیم.

وی تصریح کرد: مانند همیشه توصیه می کنیم که عمل کردن در چارچوب قوانین و مقررات به نفع همه است و امیدواریم شاهد این شکایات به خصوص علیه رسانه ها نباشیم و هر روز دستگاه قضایی ناگزیر نباشد مدیر مسئول و افرادی را از یک رسانه ای احضار و پرونده تشکیل دهد و اگر ثابت شد او را محاکمه کند و در نهایت حکم بدهد.

گذشت 251 نفر از حق قصاص

معاون اول قوه قضائیه در ادامه افزود: در 6 ماه نخست امسال طبق آمارهای موجود 251 نفر از کسانی که حق قصاص داشتند و حکم به قصاص قاتل داده شده بود از حق شخصی خود صرف نظر کردند و طبیعی است که آن قاتل دیگر قصاص نمی شود، البته این موارد غیر از مواردی است که افراد در مرحله دادسرا رضایت خود را اعلام کرده بودند.

محسنی اژه ای در پاسخ به سوالی در خصوص آمار ارائه شده از سوی یکی از مسئولان قوه مبنی بر افزایش چشم گیر تجاوز و مزاحمت برای نوامیس و تناقض این آمار و آمار پلیس که به جز سرقت های خرد، سایر جرایم را با کاهش همراه می دانند، اظهار داشت: در وهله اول من به تمامی رسانه ها توصیه می کنم تا چنین اخباری را از سخنگوی قوه قضاییه بگیرند چرا که هر کسی نمی تواند قول و نظر خودش را به عنوان نظری تعریف شده اعلام کند.

وی با تأکید براینکه آمار ارائه شده در خصوص این اتهام به هیچ وجه صحت ندارد، گفت: ممکن است این آمار برمبنای شکایت های اعلام شده اظهار شده باشند در حالی که ممکن است در بسیاری از اوقات شکایت های اعلامی به محکومیت منتهی نشود.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه جرایم خشن در سالهای اخیر قطعاً کاهش داشته است، افزود: البته وجود حتی یک مورد سرقت و یا عناوین مجرمانه دیگر نیز زیبنده نیست ولی در مقام مقایسه می توانیم بگوییم کشورمان از نظر امنیت نه تنها به نسبت کشورهای همسایه بلکه به نسبت سایر کشورهای دنیا مثال زدنی است.

همه دستگیرشدگان پروژه نفوذ خبرنگار نیستند

محسنی اژه ای در پاسخ به سوال دیگری درباره سخت گیری تعدادی از افراد که عنوان شده بود در رسانه ها نفوذ کرده اند و اتهام جاسوسی به آنها داده شده است، گفت: نکته قابل توجه آن است که همه این دستگیرشدگان خبرنگار نبوده اندو حتی برخی از آنها نیز هیچ فعالیت رسانه ای نیز نداشتند.

وی در مورد ارتباط دستگیرشدگان با خبرنگار خارجی بازداشت شده نیز افزود: قطعاً این افراد با این فرد ارتباط مستقیم نداشته اند ولی در خصوص ارتباط غیرمستقیم آنها با این فرد هنوز مطلب خاصی را ندیده ام و تحقیقات در خصوص این موضوع ادامه دارد.

معاون اول قوه قضاییه در ادامه نشست در پاسخ به سوال دیگر این خبرنگار که از دستگیری دو نفر از نزدیکان نهاد ریاست جمهوری به اتهام جاسوسی جویا شده بود، پاسخ به این سوال را به ادامه این نشست به صورت وجود زمان موکول کرد.

محسنی اژه ای در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران درباره مجرمانه بودن عضویت افراد در کانال تلگرامی بی بی سی نیز گفت: نکته قابل تأمل آن است که برخی اقدامات انجام شده از سوی کشورهای بیگانه بخصوص از سوی کشور انگلیس که موضع آن از چندین دهه پیش در قبال کشورمان مشخص است، قصد خدمت و خیر نیست.

وی ادامه داد: البته ممکن است در گام های نخست قصد واقعی آنها از این اقدامات مشخص نشود ولی تجربه نشان داده که در گام های بعدی، ارتباط با این شبکه ها به عناوین مجرمانه ختم می شود.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: لذا توصیه می شود تا هموطنانمان از ارتباط با چنین شبکه هایی اجتناب کنند ولو انکه در ابتدا عناوین مجرمانه ای به این موارد منتسب نباشد.

محسنی اژه ای در ادامه نشست در خصوص انتشار نام مخفف بابک زنجانی در رسانه ها نیز گفت: در قانون قبلی رسانه ها مطلقاً اجازه انتشار نام و یا بخش هایی از محاکمه های متهمان را نداشتند ولی در قانون جدید عنوان شده که در صورت ضرورت و پس از تشخیص دادستان و موافقت ریاست قوه قضاییه، رسانه ها و مطبوعات این اجازه را دارند که اخبار و اطلاعات دادگاه های مربوطه را در محدوده مشخص منتشر کنند. لذا ذکر عنوان و نام متهم این پرونده در رسانه ها از جمله رسانه ملی بلامانع است.

وی در مورد واریز شدن بدهی بابک زنجانی و برخی نقل قول های منتشره در این خصوص نیز گفت: این پرونده در حال رسیدگی است ولی تاکنون هیچ پولی از سوی متهم برای تسویه حساب واریز نشده است.

توصیه می کنم بابک زنجانی با توهین به افراد پرونده جدیدی برای خودش باز نکند

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: در ادامه لازم است تا به آقای زنجانی و سایر متهمان پرونده های این چنینی توصیه کنم که نیازی نیست در جریان دفاع از خود توهین و اتهاماتی را به دیگران بزنند تا به واسطه این عناوین مجرمانه پرونده دیگری برای آنها باز شود. همچنین رسانه ها نیز باید هوشیار باشند تا با حاشیه سازی در چنین مواردی مشکل جدیدی را ایجاد نکنند.

محسنی اژه ای  در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص سرانجام بازداشت معاون رئیس جمهور سابق نیز اظهار کرد: این پرونده هنوز در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد و تاکنون نیز کیفرخواستی برای وی صادر نشده است.

وی افزود: البته پیش از این نیز بارها به این نکته اشاره کرده ام که در صورت اتهام به فردی، وی قطعاً تحت تعقیب قرار می گیرد و در صورت ضرورت این فرد بازداشت خواهد شد و در غیر این صورت قرار مناسب برای وی تعیین می شود. از این رو متهم حتی به این قرار صادره نیز می تواند اعتراض داشته باشد و این اعتراض در دادگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. لذا در این پرونده نیز روال به همین صورت بوده است.

سخنگوی قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص تخلفات قوه قضاییه و برخی قضات در پرونده میزان و شایعات منتشر شده مبنی براینکه برخی از قضات دستوراتی را درجهت عدم رسیدگی به این پرونده صادر کرده بودند، گفت: اینکه قوه قضاییه دستوری برای عدم بررسی این پرونده داده باشد به هیچ وجه صحت ندارد و در حال حاضر نیز علاوه بر بازداشت موقت 8 نفر از متهمان این پرونده، تعدادی نیز با قرار وثیقه آزاد هستند لذا ما همواره برآن بوده ایم تا در بررسی پرونده های قضایی به گونه ای عمل کنیم تا در وهله اول حقوقی از مردم ضایع نشود.

درخواست اعمال ماده 18 در پرونده کرسنت

محسنی اژه ای در هشتاد و هفتمین نشست خبری در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در خصوص آخرین وضعیت پرونده کرسنت و سیر قضایی این پرونده اظهار کرد: مدت زمان طولانی از تشکیل این پرونده می گذرد و دیوان عالی کشور این پرونده را مشمول مرور زمان دانست. به این رأی دیوان اعتراض شد و درخواست اعمال ماده 18 شد.

وی افزود: درخواست اعمال ماده 18 پذیرفته و آن رأی نقض شد. حکمی که دادگاه قبلاً در این پرونده داده بود به قوت خود باقی ماند و مجدداً درخواست رسیدگی طبق ماده 477 آیین دادرسی کیفری (اعمال ماده 18 سابق) شده است و باید منتظر طی شدن مراحل اداری آن باشیم و ببینیم پس از طی مراحل اداری موضوع به کجا می رسد.

بودجه لازم برای مجهز کردن همه زندان ها به اسکنر موجود نیست

محسنی اژه ای در ادامه هشتادوهفتمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص کشف 63 کیلو مواد مخدر در زندان های کشور که اخیراً از سوی مسئولان سازمان زندان ها اعلام شده است گفت: این موضوع از جمله مواردی است که چه زیاد و کم به هیچ وجه قابل قبول نیست. واقعیت این است که افراد به اشکال بسیار پیچیده مواد را وارد زندان می کنند و اگر چنانچه برای همه زندان ها و بازداشتگاه ها بتوانیم سیستم کنترلی داشته باشیم تا همه افراد اسکن شوند و بتوانند از طریق آن دستگاه وارد زندان شوند به طور قطع این مسئله کاهش می یابد.

وی ادامه داد: متأسفانه بودجه لازم برای اینکه همه زندان ها به تجهیزات مورد نیاز مجهز شوند وجود ندارد و چندین بار نیز از ستاد مبارزه با مواد مخدر خواسته شده است که به این مسئله توجه شود. و از طریق ستاد نیز بخشی از کمبودها در این حوزه برطرف شود. ستاد مبارزه با مواد مخدر در سازمان زندان ها قسمتی از مشکلات را در این حوزه رفع کردند اما نتوانستند برای همه زندان ها دستگاه های بادی اسکنر را خریداری کنند.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: شاید برای مردم عادی باور کردن این مسئله سخت باشد اما گاهی اوقات افراد 700 یا 800 گرم مواد مخدر را می بلعند و با خود وارد زندان می کنند. حتی موردی را دیدم که یک نفر یک کیلو و 100 گرم مواد مخدر را بلعیده و در زندان دفع کرده بود. در اینگونه موارد بازرسی بدنی جواب نمی دهد.

محسنی اژه ای اضافه کرد: البته این مسئله به هیچ وجه توجیه ندارد که به خاطر نبود دستگاه و پیچیدگی کار آنها مواد وارد زندان شده است بلکه باید حساسیت لازم در این حوزه وجود داشته باشد تا اقدامات مربوطه انجام شود.

وی  در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی براینکه آیا مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص عدم اطلاع رسانی در پرونده کرسنت لغو شده که اخیرا اطلاعاتی منتشر شد گفت: نمی دانم چه کسی و چرا اطلاعات را منتشر کرده و از محتوای مصوبه شورای عالی امنیت ملی نیز خبر ندارم  چون به من ابلاغ نشده و اطلاعات همان مقداری است که عرض کردم و در این پرونده درخواست رسیدگی فوق العاده شده است.

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص آخرین وضعیت پیگیری حقوقی فاجعه منا گفت: در دادستانی کل کشور با کمک وزارت امور خارجه، وزارت ارشاد، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و جمعی از حقوقدانان موضوع را از لحاظ حقوقی پیگیری می شود و از لحاظ اجرایی نیز مورد تعقیب قرار می گیرد. طبیعی است که تعقیب این موضوع توسط دادستان کشور و عمدتاً وزارت امور خارجه صورت بگیرد.

محسنی اژه ای ادامه داد: در این ارتباط به برخی مراکز نامه هایی نوشته شده و دولت و سازمان حج نیز دنبال کار است و امیدواریم مدعیان حقوق بشر نسبت به این فاجعه به خاطر حاکم سعودی به آنها مانند مسائل دیگر سکوت نکنند.

جلوگیری وزارت اطلاعات از خروج 840 میلیارد تومان توسط یک مدیر بانکی

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی براینکه یکی از معاونین شعب بانک ملی در جنوب تهران قصد داشت با کمک گروهی سازمان یافته رقم 840 میلیاردتومان از پول مردم را برداشته و با تبدیل کردن به ارز به خارج از کشور فرار کند، گفت: در این ارتباط به وزارت اطلاعات گزارشی می رسد و از انجایی که اطلاعات از مدتی قبل موضوع را تعقیب و پیگیری می کرد و چون سوار برکار بود قبل از اینکه این افراد بتوانند نسبت به جرم خود اقدام عملی انجام دهند، برخی افراد را دستگیر کردند و کارشان عقیم ماند.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: از وزارت اطلاعات که در این موضوع سوار بر کار بود و به موقع اقدام کرد، تشکر می کنیم. البته هنوز کار تمام نشده و باید همه افراد شناسایی شوند و نمی توان گفت چه تعداد متهم دارد چرا که ممکن است تعداد متهمان اضافه شود.

از نظر قوه قضاییه هیچ رسانه ای حاشیه امن ندارد

محسنی اژه ای در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی براینکه پس از بازداشت 5 نفر فعال رسانه ای، تعدادی از رسانه ها به راحتی از این افراد نام بردند و اتهاماتی را عنوان کردند و امروز نیز رئیس جمهور عنوان کرد برخی نشریات حاشیه امن امنیتی دارند، آیا دستگاه قضایی در این خصوص اقدامی انجام می دهد یا خیر، گفت: اینکه بگوییم یک رسانه حاشیه امن دارد درست نیست، زیرا از لحاظ قوه قضاییه چنین چیزی وجود ندارد و هیچ کس حاشیه امن ندارد.

وی ادامه داد: دلیل روشن این موضوع نیز آن است که در هر موردی که مربوط به مدعی العموم بوده، مدعی العموم اقدام کرده و در بسیاری از اوقات شما رسانه ها از این بابت گله کرده اید که چرا مدعی العموم اقدام کرده است.

سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: نمی توانید بگویید که فلان رسانه از فلان جریان با فلان سلیقه برایش پرونده تشکیل شده و برای سایرین پرونده ای تشکیل نشده است، تقریباً در هر کدام از سلیقه ها و طیف ها که مواردی اتفاق افتاده، پرونده تشکیل شده است.

محسنی اژه ای ادامه داد: مواردی هم وجود دارد که مربوط به شاکی خصوصی است و موضوع فرق می کند. اگر از رسانه ای شکایت شود به طور قطع پرونده تشکیل می شود و اگر شکایتی صورت نگیرد موضوع دنبال نمی شود و این حاشیه امن نیست.

وی ادامه داد: متأسفانه امروز که نگاه می کردم از چند وزارتخانه و دانشگاه و افراد حقیقی و حقوقی علیه رسانه های مختلف شامل سایت ها روزنام ها و خبرگزاری ها شکایت شده است و در همه این موارد پرونده تشکیل شده و موضوع رسیدگی می شود. برخی اوقات شاکی خصوصی در اثنای رسیدگی رضایت می دهد و موضوع دنبال نمی شود و این مسئله حاشیه امن برای طرف شکایت نیست بلکه طرف رضایت داده و به طبع آن تعقیب صادر می شود.

معاون اول قوه قضاییه تأکید کرد: از ناحیه قوه قضاییه برای کسی حاشیه امن وجود ندارد و در مواردی که وظیفه خود شخص بوده و شکایت کرده باشد موضوع دنبال می شود و اگر شکایت نکند قوه قضاییه وارد نمی شود. در مواردی که قانون در حیطه وظایف مدعی العموم دانسته مدعی العموم وارد شده است.

محسنی اژه ای در پاسخ به این سوال که آیا نسبت به رسانه هایی از این افراد نام بردند اقدامی می شود یا خیر، گفت: اگر موضوع در حیطه وظایف مدعی العموم باشد مدعی العموم وارد می شود و اگر غیر از این باشد و شاکی خصوصی شکایت کند، موضوع دنبال خواهد شد.

در صورت نیاز به اظهارات رئیس جمهور پاسخ لازم داده می شود

محسنی اژه ای با اشاره به برخی دستاوردهای سفرهای استانی و دیدار چهره به چهره مسئولان قضایی با مردم اظهار داشت: در سفرهای استانی و خصوصا در سفر اخیر مسئولان قوه قضائیه از نزدیک در جریان ضعف ها، کمبودها و مشکلات مردم و کارکنان قرار می گیرند و در سفر اخیر به استان مازندران، ساماندهی ساحل، ساماندهی حریم ها و پسماندها و ساماندهی جنگل ها و منابع طبیعی در دستور کار قرار گرفت و قرار شد قوه قضائیه از اقدامات دولت در ارتقاء معیشت مردم به خصوص پس از اجرایی شدن توافقنامه و در جهت رونق بخشیدن به فعالیت اقتصادی سالم حمایت های لازم را انجام دهد.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که خواستار واکنش وی نسبت به اظهارات امروز رئیس جمهور مبنی بر اینکه مردم نباید از دستگاه قضایی مایوس شوند و قوه قضائیه نیز باید همچون دیگر دستگاه ها مورد نقد قرار گیرد، خاطر نشان کرد: من هنوز اظهارات ایشان را مطالعه نکرده ام ولی در صورت نیاز پاسخ لازم را خواهیم داد.

اژه ای اضافه کرد: البته قوه قضائیه از نقد سالم استقبال کرده و می کند و دولت، مجلس و سایر دستگاه ها نیز باید از نقد سالم استقبال کنند چرا که دستگاه های نقدناپذیر زودتر از همه متضرر می شوند ولی در عین حال نباشد فراموش کرد که نقد با تخریب فرق می کند.

سخنگوی قوه قضائیه در ارتباط با عدم مایوس بودن مردم از قوه قضائیه، مراجعات مردم به دستگاه قضایی را نشانه ای از عدم مایوس بودن مردم نسبت به قوه قضائیه قلمداد کرد و گفت: البته ممکن است افرادی بخواهند حاشیه امنی داشته باشند و با توجه به مقام یا نهاد قدرتمند خود در حاشیه امنی قرار گیرند ولی قوه قضائیه به هیچ وجه حاشیه امنی برای هیچ فرد یا نهادی به دلیل دارا بودن ثروت یا مقام ایجاد نخواهد کرد.

وی ادامه داد: برخورد قوه قضائیه در سال های اخیر نیز با متخلفانی که در خود قوه قضائیه، دولت قبل و دولت فعلی بوده اند نیز موید این مسئله است.

اژه ای با بیان اینکه نظرسنجی های مردمی نیز نشانگر رضایت مردم از برخورد قوه قضائیه با دانه درشت ها است افزود: خوشبختانه ثروت ثروتمندان و مقام قدرتمندان در سال های اخیر باعث نشده است که حاشیه امنی از سوی قوه قضائیه برای آنها متصور شود و مجرمانی که امروز محاکمه می شوند و یا در زندان قرار دارند تایید کننده این ادعاست.

سخنگوی قوه قضائیه در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص برخورد قوه قضائیه با مخربان محیط زیست و منابع طبیعی بر لزوم بکارگیری تمام توان برای سلامت انسان و محیط زیست تاکید کرد و افزود: در سفر اخیری که به استان مازندران و شهر آمل داشتم متعهد شدم و قول دادم که قوه قضائیه از هیچ کمکی در این خصوص به دولت دریغ نخواهد کرد ولی باید توجه داشت که مثلا خرید دستگاه بازیافت زباله و یا مکان یابی مناسب برای دفع زباله ها کار قوه قضائیه نیست.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران در خصوص سرانجام پرونده رئیس جمهور سابق نیز گفت: در این پرونده هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است.

اژه ای در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر شایعات اخیر درباره بازداشت دو نفر از نهاد ریاست جمهوری در پروژه نفوذ نیز این موضوع را تکذیب کرد.

سخنگوی قوه قضائیه در پایان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم در خصوص ادعای بابک زنجانی مبنی بر فروش 5.8 میلیارد یورو نفت به یک فرد عادی و عدم بازپرداخت وجه آن و بدون دارا بودن هرگونه تضمین خاصی نسبت به این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد.

وی در پاسخ به این سوال که چند نفر از سیستم قضایی برای انتخابات مجلس استعفا داده اند گفت: طبق آمار ارائه شده تاکنون 12 نفر از قضات برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی استعفا داده اند ولی از آمار کارمندان و مسئولان دستگاه هاس تابعه در این زمینه اطلاعی ندارم.

محسنی اژه ای درباره آزار و اذیت معلولان در مرکز نگهداری معلولان کرج گفت: برای دو نفر از متهمان این پرونده کیفرخواست صادر شده است و تحقیقات قضایی همچنان ادامه دارد./منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان