Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: شهردار رشت درباره درخواست وام هنگفت 120 میلیارد تومانی از بانک شهر توضیح دهد.

 محمود باقری خطیبانی عصر امروز در جلسه شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: شهردار رشت درباره درخواست وام 120 میلیارد تومانی از بانک شهر باید به اعضای شورا توضیح دهد. وی با بیان اینکه تاکنون شهردار رشت این تقاضای هنگفت از بانک شهر را به اعضای شورا اطلاع نداده است، افزود: شهردار رشت به چه دلیل و برای انجام چه پروژه ای چنین تقاضایی کرده است. عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: آیا اجرای کارهای تعهدآور و درخواست وام های هنگفت از بانک هایی که افراد خودشان در آنها دخیل هستند شرعی است. وی با اشاره به اجرای پروژه پیاده راه فرهنگی در شهر رشت، تصریح کرد: پروژه پیاده راه فرهنگی برای ما نامفهوم است. باقری خطیبانی به مشکلات درآمدی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: اقدام های تعهدآور در شرایطی که بحران مالی در شهرداری رشت حاکم است و حقوق کارکنان حجمی و رفتگران پرتلاش با تأخیر انجام می شود چه توجیهی از سوی شهردار رشت دارد. وی با بیان اینکه شهردار رشت باید درباره عدم اجرای پل های روگذر در شهر رشت پاسخگو باشد، افزود: احداث پل های روگذر از زمان شورای دوم در دستور کار قرار گرفت و در اعتبارات سال جاری شهرداری رشت نیز گنجانده شده است. عضو شورای اسلامی شهر رشت اضافه کرد: عدم احداث پل های روگذر در برخی از نقاط شهر رشت موجب بروز حوادث متعدد رانندگی و متعاقب آن فوت شهروندان شده است. وی تصریح کرد: موضوع قابل تأمل در عدم احداث پل های روگذر در شهر رشت این است که احداث آنها در اعتبارات شهرداری رشت منظور شده و سرمایه گذار بخش خصوصی نیز تمایل خود را برای همکاری در این پروژه ها اعلام کرده است. باقری خطیبانی با اشاره به مشکل آسفالت سطح شهر رشت، خاطرنشان کرد: زمانی که موضوع نهضت آسفالت در شورای چهارم مطرح شد برخی این موضوع را مورد تمسخر قرار دادند و امروز وضعیت آسفالت شهر رشت به حدی نامطلوب است که همان منتقدان اعلام می کنند آسفالت شهر رشت بی کیفیت ترین نوع آسفالت است و کمتر از یک ماه به شن و ماسه تبدیل می شود. وی درباره حقوق و مزایای خارج از عرف به برخی از معاونان شهرداری رشت، گفت: اخیراً در نامه ای از شهردار رشت تقاضا کردم درباره 24 عنوان پست سازمانی خارج از چارت شهرداری رشت که توسط وی برای آنها ابلاغ صادر شده، توضیح دهد اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است. عضو شورای اسلامی شهر رشت با تصریح بر اینکه شهردار رشت بر چه مبنایی برای معاونان و سرپرستان مناطق حق سرپرستی در نظر می گیرد، یادآور شد: چرا حق سرپرستی معاونان شهردار رشت از مبلغ 400 هزار تومان به یک میلیون و 600 هزار تومان افزایش یافته و این افزایش حقوق و پاداش بر چه مبنایی است. به گزارش فارس، باقری خطیبانی از تأخیر هر هفته در زمان ساعت برگزاری جلسات علنی شورای رشت گلایه کرد.گیلانیان : عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: شهردار رشت درباره درخواست وام هنگفت 120 میلیارد تومانی از بانک شهر توضیح دهد.

محمود باقری خطیبانی عصر امروز در جلسه شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: شهردار رشت درباره درخواست وام 120 میلیارد تومانی از بانک شهر باید به اعضای شورا توضیح دهد.

وی با بیان اینکه تاکنون شهردار رشت این تقاضای هنگفت از بانک شهر را به اعضای شورا اطلاع نداده است، افزود: شهردار رشت به چه دلیل و برای انجام چه پروژه ای چنین تقاضایی کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: آیا اجرای کارهای تعهدآور و درخواست وام های هنگفت از بانک هایی که افراد خودشان در آنها دخیل هستند شرعی است.

وی با اشاره به اجرای پروژه پیاده راه فرهنگی در شهر رشت، تصریح کرد: پروژه پیاده راه فرهنگی برای ما نامفهوم است.

باقری خطیبانی به مشکلات درآمدی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: اقدام های تعهدآور در شرایطی که بحران مالی در شهرداری رشت حاکم است و حقوق کارکنان حجمی و رفتگران پرتلاش با تأخیر انجام می شود چه توجیهی از سوی شهردار رشت دارد.

وی با بیان اینکه شهردار رشت باید درباره عدم اجرای پل های روگذر در شهر رشت پاسخگو باشد، افزود: احداث پل های روگذر از زمان شورای دوم در دستور کار قرار گرفت و در اعتبارات سال جاری شهرداری رشت نیز گنجانده شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اضافه کرد: عدم احداث پل های روگذر در برخی از نقاط شهر رشت موجب بروز حوادث متعدد رانندگی و متعاقب آن فوت شهروندان شده است.

وی تصریح کرد: موضوع قابل تأمل در عدم احداث پل های روگذر در شهر رشت این است که احداث آنها در اعتبارات شهرداری رشت منظور شده و سرمایه گذار بخش خصوصی نیز تمایل خود را برای همکاری در این پروژه ها اعلام کرده است.

باقری خطیبانی با اشاره به مشکل آسفالت سطح شهر رشت، خاطرنشان کرد: زمانی که موضوع نهضت آسفالت در شورای چهارم مطرح شد برخی این موضوع را مورد تمسخر قرار دادند و امروز وضعیت آسفالت شهر رشت به حدی نامطلوب است که همان منتقدان اعلام می کنند آسفالت شهر رشت بی کیفیت ترین نوع آسفالت است و کمتر از یک ماه به شن و ماسه تبدیل می شود.

وی درباره حقوق و مزایای خارج از عرف به برخی از معاونان شهرداری رشت، گفت: اخیراً در نامه ای از شهردار رشت تقاضا کردم درباره 24 عنوان پست سازمانی خارج از چارت شهرداری رشت که توسط وی برای آنها ابلاغ صادر شده، توضیح دهد اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با تصریح بر اینکه شهردار رشت بر چه مبنایی برای معاونان و سرپرستان مناطق حق سرپرستی در نظر می گیرد، یادآور شد: چرا حق سرپرستی معاونان شهردار رشت از مبلغ 400 هزار تومان به یک میلیون و 600 هزار تومان افزایش یافته و این افزایش حقوق و پاداش بر چه مبنایی است.

باقری خطیبانی از تأخیر هر هفته در زمان ساعت برگزاری جلسات علنی شورای رشت گلایه کرد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان