Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل سازمان بیمه تأمین اجتماعی استان گیلان گفت: مستمری بگیران تأمین اجتماعی استان گیلان 6 درصد رشد یافته است.

جمیل حق پرست ظهار داشت: در نیمه اول سال 94 با فراهم شدن زمینه اشتغال و بحث بیمه شدگان اجباری و بیمه شدگان خاص، 5.5 درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته ایم.

مدیرکل سازمان بیمه تأمین اجتماعی استان گیلان افزود: در همین راستا آمار مستمری بگیران ما 6 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است که این رشد قابل توجه بوده است.

وی افزود: آمار بیمه شدگان در استان گیلان 380 هزار نفر است و در گروه های مختلف بیمه شدگان و در بحث مستمری بگیران تعداد آن در استان گیلان به مرز حدود 100 هزار نفر رسیده است.

حق پرست گفت: دربحث بازنشستگان بیمه تأمین اجتماعی هیچگونه معوقه ای نداریم و پرداخت های ما به روز است و اکنون  هم به لحاظ رفع بسیاری از معایب سیستم پرداختی مستمری بگیران حرکتی را در کشور شروع کرده ایم که هم زمان در سراسر استان گیلان اجرا می شود و از ماه آبان تا اسفند پرداخت حقوق آن دسته از مستمری بگیرانی که از پنجم تا بیستم ماه حقوق دریافت می کردند، حقوقشان را نهایتا با سه روز تاخیر پرداخت می کنیم.

وی افزود: این کار منجر به این می شود که مستمری بگیران کل کشور در بازه زمانی بیستم تا بیست و پنجم هرماه متمرکز حقوق می گیرند، یعنی لیست ها در تهران آماده و محاسبه می شود و هم پوشانی ها را از بین می برد و در نهایت کل مستمری بگیران کشور در بازه زمانی مستمری خود را دریافت خواهند کرد.

حق پرست با اشاره به  بحث پرداخت وام قرض الحسنه است به مستمری بگیران که البته از نظر سهمیه محدودیت دارند بیان کرد: تلاش می شود این وام به افرادی که بیشترین سابقه و تعداد افراد تحت تکفل را دارند و از نظر میزان حقوق کمترین دستمزد و حقوق را دریافت می کنند تعلق گیرد و آن ها در اولویت قرار می گیرند و کل اعتبار کشوری این وام 100 میلیارد تومان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان