Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون رییس جمهور در دیدار با استاندار گیلان گفت : سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شش تا هشت درصد سود تسهیلات بانکی پروژه های بخش گردشگری را پرداخت می کند.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  در این دیدار که ظهر امروز در تهران به منظور بررسی پیشرفت طرح های مصوب سفر دکتر روحانی برگزار شد گیلان را یکی از استانهای مهم برای این سازمان برشمرد و گفت: فضای کشور در حال حاضر در شرایطی قرار دارد که با ورود گردشگران خارجی، انگیزه ی سرمایه گذاری مضاعف شده است، گیلان و شهر رشت به عنوان مرکز استان باید با تقویت سرمایه گذاریهای گسترده به ویژه در زمینه هتل های 4 و 5 ستاره سهم بیشتری را به خود اختصاص دهد.

مسعود سلطانی فر در خصوص سهم منابع تسهیلاتی از محل صندوق توسعه ملی اظهار داشت: هتل های معرفی شده ی استان گیلان با پیشرفت فیزیکی مناسب در چارچوب سهم پیش بینی شده  از سفر دکتر روحانی به گیلان در حال تامین منابع هستند.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه باید از سایر ظرفیت ها همچون منابع داخلی بانکها نیز برای اتمام پروژه های حوزه گردشگری استفاده کرد گفت : سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  به پروژه های بخش گردشگری که از تسهیلات بانکی استفاده کرده و به بهره برداری برسند  شش تا هشت درصد یارانه سود تسهیلات پرداخت می کند.

سلطانی فر با اشاره به اهمیت  ثبت جهانی ماسوله گفت: اهمیت ثبت جهانی ماسوله از مدتها پیش وجود داشته است، اما برخی اقدامات استان گیلان در رفع موانع ثبت می تواند زمینه قرار گرفتن ماسوله را در فهرست ثبت جهانی مهیا کند.

وی در خصوص روند اجرایی پروژه موزه میراث روستایی که جز مصوبات سفر رییس جمهور می باشد، اظهار داشت: این موزه، جز پروژه های شاخص کشور است و  برای ادامه فازهای اجرایی در سال جاری 10 میلیارد ریال ابلاغ شده است که به تناوب براساس اقدامات عملیاتی انجام شده، مراحل بعدی، منابع اعتباری ابلاغ خواهد

استاندار گیلان نیز در این دیدار با بیان ضرورت نگاه ویژه به استان گیلان در سطح کشور گفت: باتوجه موقعیت گیلان به لحاظ انگیزه حضور گردشگران و مسافر خیز بودن باید در بخش سرمایه گذاری از همه ی ظرفیت های حمایتی استفاده کرد.

وی در خصوص مصوبات سفر رییس جمهور به استان گیلان در بخش گردشگری گفت: دولت فرصت خوبی را از طریق صندوق توسعه ملی برای حمایت از پروژه های سرمایه گذاری فراهم کرده است که تامین آن به تکمیل پروژه های نیمه تمام استان گیلان به ویژه هتل های 4 و 5 ستاره کمک می کند.

استاندار گیلان جاذبه های گردشگری استان گیلان را شاخص دانست و اظهار داشت: جاذبه هایی چون مقبره شیخ زاهد گیلانی، قلعه رودخان، آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی، کاشف السلطنه، ماسوله، آرامگاه دکتر معین و سایر مجموعه ها جز بناهای شاخص در سطح کشور محسوب می شوند که باید مستمرا مرمت شوند و این موضوع نیاز به تامین اعتبار مناسب دارد.

وی گفت: ماسوله جز مهمترین دغدغه های استان گیلان برای قرار گرفتن در فهرست ثبت جهانی است که البته استان آماده همکاری برای انجام آن را همسو با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور دارد./ منبع : استانداری

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان