Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دست هایی در کار است که صنعت چای را از بین ببرد، گفت:تمامی چای های وارداتی به صورت قاچاق وارد نمی شود و متاسفانه یکسری نهادها هستند به دلیل سودآوری آن در واردات چای نقش دارند.

محمدمهدی رهبری املشی، نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیران واحدهای چایسازی شهرستان املش و مدیران سندیکای کارخانجات چای شمال، اظهار کرد: تصمیم گیرندگان اصلی چای در کشور به خوبی بر مسائل چای واقف نیستند و خیلی از موضوعات چای را نمی دانند.

وی افزود: اگر دورنمای چای به همین وضع بماند، خوب نیست و صنعت چای در آینده از بین خواهد رفت زیرا دست هایی در کار است که صنعت چای را از بین ببرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تمامی چای های وارداتی به صورت قاچاق وارد نمی شود و متاسفانه یکسری نهادها هستند به دلیل سودآوری آن در واردات چای نقش دارند.

رهبری در خصوص مشکلات کارخانه داران گفت: نباید مشکلات گذشته را با مشکلات یکی دو سال اخیر گره بزنید و انصافا در این سه سال اخیر وضع شما نسبت به گذشته بهتر بوده است؛ چای تولیدی شما به فروش رفته و اقبال مردم هم از مصرف چای داخلی بیشتر شده و دولت دکتر روحانی هم در حمایت از صنعت چای جدیت دارد.

نماینده مردم رودسر و املش بیان کرد: سازمان چای کشور هم اکنون برنامه پنج ساله و ده ساله برای صنعت چای تدوین و تهیه کرده است و باید تلاش کنیم تنظیم بازار چای و همین صدور حواله های چای در دست خود سازمان چای کشور باشد و در این بخش ها سیاستگذاری کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان