Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: عده ای در گیلان به دنبال این هستند که همه را به جان هم بیندازند و ما با افکار و اندیشه و عمل خود اجازه نمی دهیم فضای رعب و وحشت در این استان حاکم باشد.

محمدعلی نجفی عصر امروز در جمع صادر کنندگان و تولیدکنندگان گیلان فضای فعلی کشور را امیدوار کننده خواند و اظهار کرد: تا سال 91 کشوری بودیم که 2.5 میلیون بشکه نفت را صادر می کردیم و فرصت صادرات نفت برای بخش های دیگر فراهم می کرد.

وی ادامه داد: با تحریم ناجوانمردانه بخشی از آن تدبیری دنیا و بخشی دیگر سوءمدیریت آن دوران بود، فضای کشور به صادرات یک میلیون بشکه نفت رفت و برخی ها هنوز باور ندارند که برجام می تواند اثر داشته باشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه اگر مذاکرات به گونه ای دیگر ادامه می یافت ممکن بود امروز تولیدات نفت ما به حداقل می رسید، گفت: اثرات دیپلماسی کشور ما بسیار بزرگ بود که این موضوع در آینده مشخص می شود.

وی توجه به اقتصاد مقاومتی را یکی از راهکارهای مهم برای ایجاد تحول اقتصاد کشور دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی به مصرف ، تولید و تکنولوژی در امر صادرات و واردات می اندیشد و دولت گام اساسی در این زمینه برداشته است.

نجفی اضافه کرد: نمی توانیم با شعار و گفتار و اینکه امروز جایگاه ما در دنیا چیست بدون اینکه به تولیدکننده خود نظارت کنیم جذب سرمایه گذار خارجی داشته باشیم.

وی با اشاره به جایگاه اقتصادی ایران در افق 1404 خاطرنشان کرد: سرمایه گذار خارجی بر اساس بر اساس توانایی ما وارد نمی شود بلکه نگاه او به تولید کنندگان ماست و زمانی که سرمایه گذار خارجی ببیند نمی توانیم از تولید کنندگان خود حمایت مالی کنیم وارد این کشور نمی شود.

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه فرصت مبادله برای کشورهای همسایه درفضای پساتحریم فراهم شود، یادآور شد: بروکراسی در دستگاه ها برطرف شود و در صنعت و تجارت با همکاری اتاق بازرگانی، بخش معاونت اقتصادی، گمرک، بندر، منطقه آزاد و... در تلاش هستیم فرصت ها را بازگردانیم.

وی تشکیل کارگروه رفع موانع تولید را یکی از ابتکاراتی دانست که در کشور عملیاتی شده است و خاطرنشان کرد: چند ابتکار جدید نیز به صورت بخشنامه در حال مطرح شدن است.

نجفی آینده گیلان را خوب و روشن خواند و گفت: فضایی که در آینده فراهم می شود گیلان جزو استان های نخست کشور در فناوری روز و دانش بنیان است و بخش های خصوصی باید فرصتی را فراهم کنند که کارآفرینان مورد تشویق قرار گیرند.

وی آمار فعلی صادرات گیلان را رضایت بخش ندانست و یادآور شد: بخشی از کاهش صادرات مربوط به کشور است در فضایی که در کشور و استان فراهم می شود آمار صادرات سال آینده قابل دفاع خواهد بود.

استاندار گیلان به فضای سیاسی این استان اشاره کرد و متذکر شد: عده ای خارج از اندیشه های سیاسی به دنبال این هستند که همه را به جان هم بیندازند و ما با افکار و اندیشه و عمل خود اجازه نمی دهیم فضای رعب و وحشت در این استان حاکم باشد.

وی با تأکید بر اینکه فضای گیلان باید سالم باشد، خاطرنشان کرد: همه باید برای برطرف شدن مشکلات استان بکوشیم و فضای مناسب برای تولید کنندگان فراهم شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان