Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: جنگ امروز و پسابرجام، جنگ نفوذ است و از دیپلماسی مسئولان در مذاکرات تشکر می کنیم اما فتح الفتوح نکردیم.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور عصر امروز در یادواره 94 شهید عملیات محرم در مسجد امام حسین (ع) این شهر با اشاره به عملیات محرم در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: دفاع مقدس مجموعه ای از تمام ارزش های دینی بود.

جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دشمن دو هدف عمده در تحمیل جنگ علیه نظام اسلامی داشت، افزود: نخستین هدف دشمن براندازی نظام بود.

وی با اشاره به اینکه صدام با هدف تصرف کشور و سقوط نظام اسلامی به ایران حمله کرد، اضافه کرد: هدف دوم حمله صدام، تجزیه جمهوری اسلامی ایران بود.

این کارشناس مسائل سیاسی تبیین کرد: دشمن در دوران جنگ تحمیلی نقشه های جدیدی برای ایران تهیه کرده و نام شهرهای ما را تغییر داده بود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ریشه در باورها و اعتقادهای مردم دارد، متذکر شد: دفاع مقدس مظهر اعتقاد مردم به نظام اسلامی بود.

ذوالنور یادآور شد: میلیون ها انسان در دفاع مقدس آواره شدند و بسیاری به شهادت رسیدند، اما مدیریت امام خمینی (ره) سرنوشت جنگ را تغییر داد و افق دید بلند و نفس مسیحایی امام راحل روح امید به ارتش جمهوری اسلامی بخشید.

وی با بیان اینکه منافقان و چریک های فدایی خلق، مردم را با ترور به خاک و خون کشیدند، اضافه کرد: 16 هزار نفر شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردیم.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: با تدبیر امام خمینی(ره) ستاد جنگ های نامنظم با حضور مقام معظم رهبری و شهید چمران تشکیل و پیشروی دشمن متوقف شد.

وی با اشاره به اینکه بنی صدر اعتقادی به جنگ نداشت، توضیح داد: در ابتدای جنگ دو راهبرد برای مقابله با تهاجم دشمن وجود داشت و بنی صدر معتقد بود باید از مرزها عقب نشینی کنیم و خط پدافندی در کوه های زاگرس تشکیل شود.

جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه تشریح کرد: نیروهای انقلابی جلوی خیانت بنی صدر را گرفتند، در غیراینصورت با انجام ده ها عملیات نیز نمی توانستیم دشمن را به عقب برانیم.

وی، تفکر دوم را ایستادگی و مقاومت خواند و یادآور شد: امام (ره)، مقام معظم رهبری و شهید چمران عاشورایی جنگیدن را مطرح کردند.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بیان کرد: امام خمینی(ره) بنی صدر را از فرماندهی کل قوا خلع کردند و پس از آن عملیات های متعدد توسط رزمندگان آغاز و تلفات بسیاری به دشمن تحمیل و منطقه بزرگی توسط رزمندگان آزادسازی شد.

وی، انجام عملیات فتح المبین را موجب عقب نشینی دشمن خواند و خاطرنشان کرد: عملیات محرم دو هدف عمده داشت، یکی شکستن روحیه و ایجاد دلسردی در دشمن و دوم انهدام نیروی دشمن بود.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در سال 64 تیپ 16 قدس گیلان ایجاد شد، اظهار کرد: شهید سردار همدانی نخستین فرمانده تیپ 16 قدس بود.

ذوالنور، عملیات محرم را یکی از حماسه آفرینی های رزمندگان گیلانی در دوران دفاع مقدس خواند و یادآور شد: دشمن در عملیات محرم 8 هزار زخمی و 3 هزار و 600 نفر کشته داد و رزمندگان با عملیات محرم توانستند در داخل خاک عراق عملیات انجام دهند.

این کارشناس مسایل سیاسی متذکر شد: هر جا رزمندگان بدون دخالت سیاسیون پشت سر ولایت حرکت کردند پیروزی داشتیم، اما وقتی دو دستگی ایجاد شد و خواستند خواسته خود را به امام (ره) تحمیل کنند موجب عقب نشینی می شد.

وی با اشاره به اینکه امروز جنگ ما تغییر کرده است، افزود: یادواره شهدا باید عطر شهادت را در جامعه پخش کند.

ذوالنور با تصریح بر اینکه نقشه ها امروز باید مناسب با وضعیت حال باشد، افزود: جنگ امروز و پسابرجام، جنگ نفوذ است و از دیپلماسی مسئولان در مذاکرات تشکر می کنیم، اما فتح الفتوح نکردیم.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه چرا باید از 19 هزار سانتریفیوژ به 5 هزار و 60 سانتریفیوژ کاهش پیدا کنیم، متذکر شد: قلب و دیگ راکتور 40 مگاواتی اراک را دارند عوض می کنند و از هشت تا 25 سال بازرسی را پذیرفتیم، باید با مردم صادقانه حرف بزنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان