Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه موقت رشت گفت: استکبار جهانی راهبرد خود را از تقابل با ایران به تعامل تغییر داده و آن را با نفوذ به کشور دنبال می کند و در فکر براندازی نظام است.

حجت الاسلام غلامرضا شفیعی زاده امروز در نماز جمعه این شهر نماز جمعه را حج فقرا دانست و اظهار کرد: نماز جمعه برکات بسیاری دارد.

خطیب موقت رشت با بیان اینکه حضور انسان در نماز جمعه موجب آرامش و سبکی حالات می شود، گفت: تاکنون 9 خطبه درباره ولایت فقیه ارائه کرده ام که امروز به پیشینه ولایت فقیه می پردازم، ضمن اینکه در مدت 36 سال گذشته از ولایت فقیه سخنان بسیاری گفته شده است.

وی با اشاره به اینکه موضوع ولایت فقیه از ابتدای اسلام مطرح بوده است، افزود: بزرگان ما در این زمینه به آیه های قرآن استناد می کنند، همچنین ولایت فقیه پس از غیبت امام عصر(ع) بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

شفیعی زاده با اشاره به اینکه خلأ ولایت فقیه پس از دوران غیبت امام زمان(عج) بیشتر احساس شد، ادامه داد: برخی علما 12 شرط را برای ولایت فقیه برشمردند که از جمله آن خوش فهم، خوش حافظه، شجاع، با اراده و ... است.

وی با بیان اینکه ولایت فقیه باید حکیم و زمان شناس باشد، گفت: ولایت فقیه باید با فنون جهاد آشنایی داشته باشد.

امام جمعه موقت رشت اضافه کرد: شرایط سیاسی و اجتماعی قبل از انقلاب اجازه طرح ولایت فقیه را نمی داد و حاکمان با این تفکر مبارزه می کردند و علما و بزرگان ما در طول تاریخ پاسخگوی نیاز شرعی و روزمره مردم بودند.

وی به توصیه مقام معظم رهبری به رؤسای دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: رهبری گلایه های مختلفی درباره دانشگاه داشتند و مسئولان باید به این موضوع توجه کنند.

شفیعی زاده با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمود به جوانان معتقد و انقلابی باید در دانشگاه ها بها داده شود، اظهار کرد: مسئولان در دانشگاه نباید اردوهای مختلط راه اندازی کنند و این امر انتقاد به دانشگا ه ها است.

* لغزش برخی اساتید به دلیل نداشتن بصیرت است

وی با تصریح بر اینکه مقام معظم رهبری به جوانان فرمودند، بصیرت دینی خود را افزایش دهند، گفت: بعضی استادان به دلیل نداشتن بصیرت در فتنه ها لغزیدند.

خطیب موقت رشت گفت: هفته گذشته برنامه ای که از سیما پخش شد، دل مردم را جریحه دار کرد و آنها که کار فرهنگی می کنند نباید موجب از بین رفتن آرامش مردم شوند.

وی موضوع نفوذ دشمن به داخل کشور را نگرانی امروز مردم خواند و افزود: موضوع نفوذ دشمن دغدغه خانواده های شهدا است و مقام معظم رهبری نیز در این زمینه هشدار دادند.

شفیعی زاده با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری شرط 9 گانه برای برجام را ابلاغ کردند، خاطرنشان کرد: کشورهای غربی پس از برجام نیت خود را برملا کرده و هدف خود را نفوذ در جمهوری اسلامی بیان کردند و استکبار جهانی به دنبال براندازی نظام است.

به گفته وی، استکبار از ابتدای انقلاب اسلامی جنایت های زیادی علیه نظام اسلامی انجام داده اما نتوانسته نتیجه بگیرد و اکنون راهبرد خود را از تقابل به تعامل تغییر داده و آن را با نفوذ دنبال می کند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه مقام معظم رهبری مذاکره را بهانه ای برای نفوذ دشمن اعلام کردند، افزود: تمام جامعه باید این خطر را جدی بگیرند و عرصه و حوزه های نفوذ دشمن شناسایی شود.

وی اثرگذاری در انتخابات را هدف دشمن در پسابرجام، عنوان کرد و گفت: دشمن در جنگ نرم به دنبال استحاله فرهنگی با تغییر باور و تغییر افکار مردم در جامعه است.

شفیعی زاده متذکر شد: تغییر افکار تبدیل به تغییر رفتار و تغییر ساختار می شود و راهکارهای مبارزه با استحاله فرهنگی باید شناسایی و پیامدها و موفقیت استکبارستیزی در جامعه بیان شود.

وی افزود: آیت الله قربانی امام جمعه رشت هفته گذشته به مسئولان استان تذکراتی دادند و این هشدارها را به  حق می دانیم و این تذکرات در راستای آرامش گیلان است.

خطیب جمعه رشت اظهار کرد: از زبان نمازگزاران توصیه می کنم تذکر نماینده ولی فقیه را جدی بگیرند و آنچه فرمودند بر مبنای تکلیف است و اگر اتفاقی در استان بیفتد باید پاسخگو باشد بنابراین حجت شرعی و اجتماعی بر تمام مسئولان تمام است.

وی تخلف از دستور نماینده ولی فقیه را طبق استفتای مقام معظم رهبری جایز ندانست و خاطرنشان کرد: از سخنان نماینده ولی فقیه در گیلان حمایت و پشتیبانی می کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان