Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در نخستین همایش کشوری یادبود قربانیان حوادث جاده ای با اشاره به کاهش دو برابری سوانح جاده ای گیلان نسبت به کشور اظهار داشت : در شش ماهه اخیر میزان سوانح جاده ای در گیلان .66 درصد کاهش یافته است.

دکتر محمدعلی نجفی در این همایش که همزمان با روز جهانی یادبود قربانیان حوادث جاده ای در مجتمع زیباکنار رشت برگزار شد با بیان اینکه توسعه حمل و نقل، توسعه پایدار در جامعه را در پی خواهد داشت افزود : سوانح جاده ای یکی از موانع بزرگ توسعه در جامعه به شمار رفته و خوشبختانه در طی سالهای اخیر با تلاش تمامی دست اندرکاران این بخش توفیقات خوبی در کشور و گیلان حاصل گردیده است.

وی از کاهش دو برابری سوانح جاده ای گیلان نسبت به کشور خبرداد و افزود : در شش ماهه اخیر میزان سوانح جاده ای در کشور با کاهش 3.3 درصدی مواجه بود که این میزان در گیلان 6.6  بوده است.

دکتر نجفی برضرورت مدیریت ایمنی در بخش جاده ای  و وسایل نقلیه و پاسخ های مناسب پس از سوانح تأکید کرد و افزود : در بخش عابرین پیاده و موتورسواران با صدمات جدی مواجه هستیم که باید با آموزش صحیح و برنامه ریزی صحیح از بروز این گونه حوادث جلوگیری کنیم .

وی استفاده نکردن از تجهیزات ایمنی و عدم روشنایی معابر را از جمله عوامل بروز سوانح جاده ای علی الخصوص در بخش موتورسواران دانست و افزود : برای کاهش حوادث ، کاهش نقاط حادثه خیز گیلان و موانع در جاده های روستایی و شهری نیز بایستی مورد توجه قرار گیرد که اداره کل راه و شهرسازی در این بخش اهتمام دارند و حرکت های خوبی نیز ایجاد شده است.

استاندار گیلان از ورود بیش از 30 میلیون مسافر به گیلان خبرداد و افزود : بیش از 5 میلیون و 400 هزار خودرو در فصل تابستان و ایام نوروز و تعطیلات وارد استان می شود که باید آمادگی لازم  جهت پذیری هرچه بهتر از این مهمانان وجود داشته باشد .

دکتر نجفی با اشاره به اجرای پایلوت سیستم تروما در گیلان گفت :با اجرای موفق این طرح ضریب ایمنی و سلامت جامعه افزایش می یابد.

نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات کشور و استان در بخش های مختلف تا پیش از 24خرداد 1392 اظهار داشت : متأسفانه عده ای هنوز تحول و ترقی اقتصادی و عمرانی در کشور و استان را مشاهده نکرده اند و واقعیت های حضور مردم در 24 خرداد سال 92 را درک ننموده اند.

دکتر نجفی  با یادآوری تخصیص اعتبارات 3 درصد در نیمه نخست سال 92با بیان اینکه در همان در کمتر از 5 ماه تخصیص اعتبارات استان نزدیک به 50% درصد افزایش یافت افزود : باتوجه به آهنگ توسعه ای که در سطح کشور و استان آغاز شد گیلان موفق شد از این شرایط فراهم گردیده بهره لازم را در جهت رشد و توسعه  ببرد .

وی با اشاره به سفر دکتر روحانی به گیلان این سفر را از جمله سفرهای پر برکت در گیلان دانست و افزود : در این سفر بحث اجرای پروژه راه آهن نهایی شد و اکنون با شدت در حال انجام است .

وی احداث راه آهن رشت- آستارا را از جمله خواسته های دیرین مردم استان ، کشور و حتی سایر کشورها دانست و افزود : باتوجه به قرار گرفتن این خط ریلی در مسیر نوستراک و کاهش زمان و هزینه سفر ، احداث این خط ریلی موجب تحول در اقتصاد حمل و نقل کشورهای جنوب و شمال خواهد شد.

استاندار گیلان با اشاره به تلاش های خوب صورت گرفته در جهت ایجاد آرامش در استان بر ضرورت حضور هر چه بیشتر بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش تاکید کرد .

نماینده عالی دولت در گیلان از رشد 300 درصدی بخش های عمرانی کشور و گیلان در سالهای 91 تا 93 خبر داد و با یادآوری موفقیت های حاصل گردیده در کاهش نرخ بیکاری و نرخ تورم و رشد اشتغال استان در دولت تدبیر و امید اظهار داشت : در این مدت توانستیم پروژه های بزرگی در راستای توسعه استان را دنبال کنیم .

دکتر نجفی با اشاره به نقش مثبت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در  موفقیت های دولت اظهار داشت : بخشی از این تحولات با اندیشه های تاثیرگذار برادر عزیز وارزشمندم دکتر نوبخت که از افتخارات کشور و گیلان است  و در این سازمان هدایت می شود کسب شده است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد : امروز عده ای که سالها نظاره گر بیکاری، عقب ماندگی و شیطنت های مختلف در آن دوران ها بوده اند راضی نیستند که این موفقیت و تحولات را ببینند و می خواهند مردم را دوباره به چالش بیاندازند و به مدیران و نمایندگانی که با عشق ،  تحول استان را پیگیری می کنند خرده می گیرند.

وی با بیان اینکه نگذارید تحولی که در استان شکل گرفته کند شود افزود : با عشق و علاقه ای که به مردم و عهدی را که با آنان بسته ایم این توسعه و رشد را با شدت بیشتری به پیش خواهیم برد./ منبع : استانداری

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان