Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به چابک سازی و به روز رسانی نیروی انتظامی، از بازمهندسی این نیرو در ابعاد مختلف خبر داد.

سردار محمد شرفی در همایش روسای کلانتری ها و پاسگاه های استان گیلان که صبح شنبه برگزار شد، با تاکید بر لزوم باز مهندسی ساختار نیروی انتظامی جهت چابک سازی و به روز رسانی این نیرو اظهار کرد: پیشرفت دانش، ساختارهای اجتماعی و فرهنگی باعث شده تا انتظار از نیروی انتظامی به عنوان تامین کننده امنیت و آسایش جامعه بالا رود.

وی افزود: در همین راستا نیاز است تا با چابک سازی و باز مهندسی ساختار نیروی انتظامی، به سمت برآورده کردن نیازهای جدید جامعه باشیم که رسیدن به این نقطه نیازمند مشارکت همگانی افراد حاضر در نیروی انتظامی است تا بتوانیم به بهترین الگو دست پیدا کنیم.

سردار شرفی ادامه داد: در راستای به روز رسانی نیروی انتظامی، بحث روزآمد کردن تجهیزات این نیرو هم به طور جدی در حال پیگیری است که در این راستا و بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری، کمیته ای با عنوان حمایت از نیروی انتظامی تشکیل شده که قوای سه گانه را ملزم به حمایت و پشتیبانی از این نیرو کرده است.

رتبه قابل قبول گیلان در مبادله الکترونیکی پرونده های قضایی

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه با اشاره به رتبه قابل قبول گیلان در حوزه مبادلات الکترونیکی پرونده های قضایی بین نیروی انتظامی و دادگستری گفت: خوشبختانه بیش از ۸۰ درصد پرونده های قضایی در استان گیلان به صورت الکترونیکی بین دادگستری و نیروی انتظامی مبادله می شوند که این امر تاثیر زیادی در بحث صرفه جویی در منابع انسانی دارد.

سردار شرفی همچنین از تشکیل دادگاه های مجازی از طریق ویدئو کنفرانس در سراسر کشور خبر داد و افزود: تلاش شده تا با راه اندازی محاکم قضایی از طریق ویدئو کنفرانس در آینده نزدیک، قدم مهمی در چابک سازی نیروی انتظامی و جلوگیری از هدر رفت ظرفیت نیروی انسانی برداشته شود.

وی با اشاره به آموزش رعایت حقوق شهروندی در سطح استان تصریح کرد: استان گیلان  یکی از استان هایی است که به طور جدی در این حوزه ورود کرده و توانسته در این زمینه اقدامات موثری انجام دهد.

جنگ نرم تنها راه نفوذ دشمن به کشور

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه با اشاره به ابعاد امنیت در جامعه گفت: بر اساس آموزه های اسلام، امنیت از دو بعد درونی و بیرونی قابل بررسی است که امنیت درونی از طریق تعبد و دینداری و اخلاق مداری و امنیت بیرونی یا امنیت اجتماعی حاصل اجرایی شدن امر به مروف و نهی از منکر در جامعه است.

سردار شرفی با بیان اینکه دوران جنگ سخت با کشور ما به سر آمده تاکید کرد: دشمن به این باور رسیده که نمی توان از راه زورگویی و خونریزی خدشه ای به نظام جمهوری اسلامی وارد کرد از این رو جنگ نرم و را از طریق ایجاد اختلاف و تفرقه و نفوذ به باورهای مردم و تخریب این باورها آغاز کرده است.

وی افزود: دشمن فهمیده که نمی توان با جنگیدن باورهای مردم را از بین برد چرا که سیره نظام جمهوری اسلامی و ارزش های انقلابی در جامعه همواره زنده بوده و مردم به آرمان های انقلاب پایبند هستند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطر نشان کرد: افزایش عمق استراتژی نظام و درگیر سازی دشمن در خارج از مرزهای کشور تدبیری است که مقام معظم رهبری اندیشیده اند و اگر این تدبیر وجود نداشت با توجه به برنامه های دشمن در راستای ضربه زدن به نظام، این درگیری ها به مرزهای کشور کشیده می شد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص وظایف نیروی انتظامی گفت: همانطور که رهبر فرموده اند، وظیفه نیروی انتظامی به عنوان تامین کننده امنیت و آرامش جامعه، مبارزه جدی با پدیده قاچاق، پیشگیری از وقوع جرم و همچنین اقداماتی در راستای کاهش آمار کشته شدگان تصادفات جاده ای است.

سردار شرفی تاکید کرد: خدمتگزاران در نیروی انتظامی باید تمام توان خود را برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری به کار گیرند و با برقراری و حفظ آرامش و امنیت، خلاء هایی که بهترین راه نفوذ دشمن است را مسدود کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان