Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : دکتر محمدرضا پارسی، مدیرکل بهزیستی گیلان صبح امروز (23آبان) در جلسه شورای اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ بهزیستی استان در سالن فرمانداری ماسال با بیان اینکه پیگیری های لازم جهت رفع نقایص پروژه مسکن مهر معلولین ماسال در حال انجام است، اظهارکرد: 192 میلیون تومان در سال جاری جهت رفع مشکلات این پروژه اختصاص یافته است و ضمن برگزاری جلسه مشترک با پیمانکار، در خصوص احداث دیوار حائل نیز اقداماتی در حال اجرا است.

وی، رسالت و حوزه وظایف بهزیستی را بسیار وسیع ارزیابی کرد و افزود: تشکیل جلسه شورای اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ بهزیستی با حضور کلیه معاونین، کارشناسان و خیرین برای اولین بار در شهرستان ماسال نشانگر عزم جدی بهزیستی جهت تصمیم گیری و حل مشکلات از طریق تماس نزدیک با مسائل است.

پارسی با تاکید بر برنامه ریزی جهت پیشگیری از بروز معلولیت در جامعه گفت: ارتقای سطح معیشتی جامعه و ترویج فرهنگ بهزیستی از جمله راهکارهایی است که می توان توسط آن میزان بروز معلولیت در جامعه را کاهش داد.

مدیرکل بهزیستی استان در ادامه با اشاره به لزوم ارتقاء نگرش مردم در خصوص ارائه خدمات به معلولین جامعه و رفع محدودیت های پیش رو معلولین تصریح کرد: باید در اشکال مختلف از ظرفیت خیرین و توان و فکر اندیشمندان در این زمینه استفاده کرد.

محمود قاسم نژاد، فرماندار ماسال در ادامه با بیان اینکه پروژه مسکن مهر معلولین از جمله مهمترین مسائل حوزه معلولین شهرستان است، افزود: با وجود اینکه تقریباً عملیات عمرانی احداث ساختمان های این پروژه به پایان رسیده است اما نیاز به احداث دیوار حائل جهت جلوگیری از رانش احتمالی و راه اندازی سیستم دفع بهداشتی فاضلاب این مجتمع از جمله نقایص پیش روی این پروژه است.

وی گفت: در جهت رفع مشکلات این پروژه تا کنون در وهله های مختلف، مسئولان ارشد کشوری و استانی از این پروژه بازدید کرده اند که امید است هر چه زودتر کمبودهای مربوطه مرتفع و شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان ماسال با اشاره به در پیش بودن روز جهانی معلولین، ارتقای آگاهی عمومی جامعه در خصوص معلولین و توانمند سازی آنان را نیازمند برنامه ریزی و تامین اعتبار لازم دانست و تصریح کرد: مناسب سازی معابر شهری و اداری برای معلولین از جمله دیگر مسائل پیش روی معلولین است که طی جلسات مختلف این موضوع در سطح شهرستان در حال پیگیری است.

قاسم نژاد تنوع سوء مصرف مواد مخدر را از دیگر مسائل اجتماعی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر نیازمند آگاهسازی جامعه است که در این زمینه نیز طرح های اجتماعی خوبی در سطح شهرستان در حال اجرا است که از جمله آنها احداث کمپ دو منظوره ترک اعتیاد و کارآفرینی است که با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان راه اندازی شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان