Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان با اشاره به لزوم توجه به مقوله های فرهنگی در استان گفت: متاسفانه بسیاری از مدیران گیلان به فعالیت های فرهنگی توجهی نداشته و در این زمینه اقدام موثری نمی کنند.

محمد احمدی پور پیش از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با انتقاد از بی رغبتی مدیران در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد: بسیاری از مدیران تنها به دنبال دریافت اعتبارات هستند در حالی که برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی هیچگونه علاقمندی و توجهی از خود نشان نمی دهند.

وی با اشاره به تاثیر فعالیت های اجتماعی و فرهنگی برای بهبود زندگی جوانان در جامعه تصریح کرد: هدف همه دستگاه ها باید این مهم باشد که شرایطی برای کار و تلاش و زندگی مناسب برای جوانان فراهم کنند.

احمدی پور تاکید کرد: برای رسیدن به این هدف باید با دوری از موازی کاری، دستگاه ها به تکالیف خود عمل کرده و با هم افزایی در این راه گام بردارند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان اقدام برای بهبود امور جوانان را در حوزه های مختلف لازم دانست و گفت: برای مهیا کردن شرایط حضور جوانان در جامعه و تامین نیازهای آنان باید با در نظر گرفتن نظر، نگاه و تحلیل های خود جوانان اقدام کرد.

وی خواستار حضور جوانان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان شد و ادامه داد: از جلسات آتی دو تن از جوانان در جلسات ستاد حضور یابند تا دیدگاه های خود را برای مسئولان توضیح دهند و مدیران نیز از نزدیک در جریان نیازها و خواسته های جوانان قرار گیرند.

احمدی پور با بیان اینکه در حال حاضر گیلان از جمعیت جوان و فعال قابل توجهی برخوردار است، اظهار کرد: اگر همه دستگاه های اجرایی به وظایف خود در حوزه جوانان به خوبی عمل کنند مطمئنا جمعیت جوان استان این توانمندی را دارد که خود شرایط سالم برای فعالیت و کار و تلاش را مهیا کند.

این مسئول خطاب به مدیران کل حاضر در ستاد ساماندهی امور جوانان گفت: بسیاری از فعالیت های دستگاه ها این امکان را فراهم می کند که با واسپاری به جوانان و سازمان های مردم نهاد و گروه های فعال فرهنگی و اجتماعی سپرده شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان تصریح کرد: با سپردن برخی از این فعالیت ها علاوه بر ایجاد انگیزه کار و اشتغال، امید و نشاط نیز در جامعه ایجاد می شود.

۲۸ درصد جمعیت استان، جوان هستند

در ادامه این جلسه، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه ۲۸ درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند، گفت: بنابر اعلام دبیرخانه شورای عالی جوانان کشور سه چالش بالارفتن سن ازدواج، بیکاری و مسکن از مهمترین چالش های جمعیت جوان کشور است که این چالش در گیلان نیز وجود دارد.

مسعود رهنما به تاثیر دستور  استاندار  گیلان در خصوص استفاده از مشاوران جوان در دستگاه های اجرایی اشاره کرد و افزود: به دنبال این دستور تاکنون ۲۱ حکم برای مشاوران جوان دستگاه ها در استان صادر شده است.

وی بر لزوم توجه مدیران دستگاه های مختلف به امور جوانان تاکید و بیان کرد: تشکیل منظم جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان در استان و ایجاد حساسیت بر این مهم می تواند منجر به تصمیم گیری های بهتری در راستای ساماندهی وضعیت همه حوزه های مربوط به جوانان در استان شود.

در پایان این جلسه، ارائه گزارش دستگاه های اجرایی در خصوص عملکرد خود در حوزه جوانان در هفت ماه گذشته، بررسی و تحقیق پژوهشگران دانشگاه گیلان در خصوص آمار ازدواج و  طلاق در استان و ارائه راهکار برای کاهش آمار طلاق در گیلان در ستاد ساماندهی امور جوانان استان به تصویب رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان