Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : حجت الاسلام محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشستی با مدیران و مسئولان موسسات قرآن گیلان که عصر امروز(۲۵ آبان) در سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در رشت برگزار شد،با اشاره به ظرفیت های موجود در حوزه فعالیت های قرآنی اظهار کرد: در مجموع از فعالیت های قرآنی کنونی راضی نیستم.

وی افزود: بخشی از اصلاح روند موجود به معاونت قرآن و عترت و بخش عمده ای به موسسات قرآنی و مدیران و فعالان قرآنی استان بر می گردد.

حشمتی خاطرنشان کرد: آن بخشی که به معاونت قرآن و عترت مربوط می شود بخش حمایت و پشتیبانی است.

وی تاکید کرد: گیلان در حوزه قرآنی می تواند فعالیت های گسترده تری داشته باشد.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به رویکرد جدید وزارت ارشاد در خصوص نحوه حمایت از موسسات قرآنی گفت: در گذشته سرانه ای به همه موسسات اعطا می شد که در این رویکرد جدید به دلیل کمبود اعتبار از موسساتی که کار  وفعالیت قرآنی خاص انجام می دهند حمایت ویژه می کنیم.

وی اذعان کرد: این خاص بودن می تواند به شکل کار قرآنی از رهگذر فعالیت های هنری باشد که اگر به تولید هنری منجر شود برایمان خاص تر است.

حشمتی با اشاره به اینکه فعالیت و زبان نسل نو، جدید است و باید فعالیت های قرآنی متناسب با ذائقه نسل جوان باشد گفت: موسسات قرآنی بر فیلم کوتاه، قصه خوب و به ویژه بر کار قرآنی در بخش سنی کودکان تمرکز داشته باشند.

وی تصریح کرد: باید سعی کنیم گام هایی به سمت جلو برداریم و همراه با مقتضیات زمان، ترویج قرآن را از طریق هنر و فعالیت در فضای مجازی دنبال کنیم.

 معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در رویکرد جدید از موسسات قرآنی که در حوزه فضای مجازی فعالیت کنند بهتر می توانیم حمایت کنیم.

 وی اظهار داشت: در حوزه آموزش عمومی کارهای خوبی انجام می شود ولی اولویتشان برای ما کمتر است.

حشمتی در خصوص بیمه فعالان قرآنی گفت: سوابق کسانی که از قبل بیمه بودند پالایش شده و در خصوص بیمه افراد جدید منتظر اعتبار هستیم.

وی اعلام کرد: برای بیمه فعالان قرآنی 10 میلیارد تومان اعتبار در بودجه پیش بینی شده بود که با توجه به کاهش بودجه، اعتبارات را به طور کامل دریافت نکرده ایم. بر حسب اولویت افراد اصلیتر در فعالیت های قرآنی مشمول بیمه می شوند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: از دیگر وظایف معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هماهنگی بین دستگاه ها و سازمان های قرآنی کشور است که دراین زمینه توفقیات خوبی داشتیم.

حجت الاسلام حشمتی در خصوص فعالیت های آموزشی در موسسات قرآنی گفت: برای هزینه در بخش آموزش که به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود، هیچ مشکلی نداریم./ منبع : شبستان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان