Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : یکصد و هجدهمین جلسه علنی شورای شهر رشت شامگاه گذشته در عمارت تاریخی شورا برگزار شد.

در این جلسه فرهاد شوفی به عنوان منشی جلسه فرازهایی از وصیت نامه شهید سلیمانی را قرائت کرد و پس از آن فاطمه شیرزاد به عنوان اولین ناطق جلسه ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی از نهاد کتابخانه های عمومی و تلاششان برای ترویج  فرهنگ کتابخوانی تشکر کرد.

وی افزود: مصاحبه من درخصوص واگذاری لوله ها جهت جمع آوری آبهای سطحی باعث گله مندی برخی ازمسئولان شده است، اعتقاد بنده این است که چرا مردم باید تاوان کم کاری و اشتباهات ما را بدهند و چرا باید جلسات مدیریت شهری در این زمینه کنسل شود بر این اساس توجه به حقوق شهروندی در کجای این امر نهفته است .

شیرزاد همچنین ادامه داد:حضور در مراسم تشییع پیکر شهدا سیاسی بازی نیست بلکه ادای دین است ولی متاسفانه ما شاهد حضور کمرنگ مسئولین در مراسم تشییع پیکر شهدای مدافع حرم بوده ایم.

اختصاص اعتبار لایروبی زرجوب به آب منطقه ای اشتباه است 

در ادامه اسماعیل حاجی پور دیگر عضو شورا درباره وضعیت رودخانه های گوهررود و زرجوب و نگرانی از وضیت اعتباری آن صحبت کرد و افزود:خشک شدن دریاچه ارومیه به عنوان یک بحران کشوری توسط رئیس جمهور مطرح شد بنده مدتها در انتظار آن بودم که آلودگی دو رودخانه ما نیز توسط ایشان به عنوان بحران مطرح شود که خوشبختانه رئیس جمهور در هفته گذشته وضعیت دو رودخانه گوهر رود و زرجوب را بحرانی عنوان کرد و این نشان دهنده زحمات مسئولان و توجه رئیس جمهور به این امر است.

وی با اشاره به اینکه از در اختیار قرار دادن اعتبار 100 میلیاردی به سازمان آب منطقه ای اشتباه است،گفت: کار بزرگی در حال صورت گرفتن است و شهرداری در طی این سالها رودخانه ها را لایروبی کرده و طرح مطالعاتی رودخانه ها با هزینه ای بالغ بر 1 میلیارد انجام داده است اما اکنون بدون حضور پارلمان شهری و مدیران شهری سازمان آب منطقه ای در حال تصمیم گیری است.سوال بنده این است که در اینجا نقش مدیریت شهری و پارلمان شهری در کجا قرار می گیرد؟ آب منطقه ای برای لندفیل سراوان چه اقدامی انجام داده است؟

حاجی پور افزود:از این به بعد باید بگوییم که شهرداری نسبت به لایروبی و آزادسازی حریم رودخانه ها مسئولیتی ندارد و بهتر است خود آب منطقه ای این کار را انجام دهد.

وی ادامه داد:برای این پروژه حدود ۱هزار ۵۰۰ تا ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است بخش عمده ای از مشکلات مربوط به آلودگی رودخانه ها برعهده شهرداری است و همه ما باید دست در دست هم دهیم و فکری به حال این رودخانه های آلوده این شهر کنیم.

در ادامه این جلسه محمود باقر خطیبانی با اشاره به اینکه ماه به پایان رسیده و تا امروز برخی از سازمانهای شهرداری هنوز حقوق ماه قبل خود را دریافت نکرده اند،افزود: بنده نه مخالف احداث پارک آبی و نه مخالف تیم داری شهرداری هستم نظر بنده این است شهرداری باید در درجه اول به پرداخت به موقع حقوق کارکنان خود بپردازد.

وی با اشاره به موضوع بحث داماش گفت:شهرداری خودش می گوید من توان تیم داری ندارم و ما نباید از شهرداری انتظار تیم داری داشته باشیم شهرداری باید به مسائل مهم و مشکلات انباشته شده در این شهر بپردازد.

باقری در ادامه با اشاره به اینکه مدیرعامل باشگاه داماش اعضای شورا را به اتاق خود راه نداده است،اذعان کرد:اگر واقعا قصد کمک کردن به داماش و یا سپیدرود را داریم باید سالیانه بودجه ای مناسب به عنوان کمک به آن ها تصویب کنیم.

وی متذکر شد:ما باید در شورا مواظب باشیم تا افرادی که دستشان به  شورای سوم آلوده شده، شورای چهارم را به تباهی و بیراه نکشند.

محمود باقری خاطرنشان کرد:بعضی مناطق شهرداریها صندوق های صدقات را جمع آوری می کنند مگر درآمد موسسات خیریه و معلولین چقدر است و از کجا تامین می شوند و لازم است شهرداری با همکاری این موسسات مکان هایی را برای نصب صندوق صدقات جانمایی کنند.

مخالفت اعضای شورای شهر رشت با افتتاح حساب شهرداری در بانک شهر

در ادامه این جلسه معرفی و پیشنهاد یعقوب امیری و یاسر صفاکار به عنوان عضو کمیسیون ماده ۱۴ معاملات ملکی از سوی شهرداری بود که با اکثریت آرا تصویب شد و همچنین افتتاح حساب درآمدی مناطق پنجگانه شهرداری نزد بانک شهر باری دیگر در شورا مطرح و مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و درنهایت پیشنهاد داده شد که این لایحه برای بررسی بیشتر به تعویق بیافتد و رای گیری انجام نشود و با موافقت همه اعضا  مقرر شد در جلسه بعدی معاونت مالی شهرداری باید در جلسه حضور یابد و در مورد پکیج حمایتی بانک شهر و چند بانک دیگر توضیحات لازم را ارائه کند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 4

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان