Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نخستین نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران با محوریت گیلان با حضور  استاندار گیلان، سفیر کشورمان و جمعی از مقامات جمهوری آذربایجان در  باکو گشایش یافت .

دکتر نجفی امروز  در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت : نخستین نمایشگاه تخصصی صنعت ، ساختمان ، انرژی و خدمات مهندسی ایران با عنوان ایران پروژه  از 26 تا 28 آبان در باکو برگزار می شود.

دکتر محمدعلی نجفی افزود : در این نمایشگاه 20 شرکت از گیلان و 17 شرکت از دیگراستان های کشور تازه ترین خدمات و تولیدات شان را در زمینه خدمات مهندسی ، مصالح ساختمانی، تولیدات پتروشیمی ، و صنایع سلولزی به نمایش می گذارند.

وی هدف از برگزاری نمایشگاه توانمندی های اقتصادی ایران را توسعه تجارت با جمهوری آذربایجان دانست.

استاندار گیلان گفت : در حاشیه نخستین نمایشگاه توانمندی های ایران در باکو مشکلات تجار ، حذف روادید برای آسان شدن رفت و آمد و کاهش هزینه بازرگانان، پیگیری اجرای خط ریلی مشترک ، احداث بازارچه مشترک مرزی و افزایش تراز تجاری با جمهوری آذربایجان بررسی می شود.

دکتر محمد علی نجفی دیدار با بازرگانان و نشست با مقامات به ویژه مقامات اقتصادی جمهوری آذربایجان ازدیگر برنامه های سفر 2 روزه  اش به باکو اعلام کرد و گفت : با اراده مقامات دو کشور در دو سال گذشته روابط دو  جانبه گسترش یافته است .

وی با اشاره به دیدار ماه گذشته مقامات دو کشور در آستارای ایران گفت : با اتصال راه آهن ایران و آذربایجان سه هزار کیلومتر از مسیر ترانزیت کالا از اروپا به جنوب آسیا کوتاه تر میشود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد : با اتصال این راه آهن روابط دو کشور از لحاظ اقتصادی افزایش چشمگیری می یابد.

 وی با اشاره به مشترکات دو کشور در زمینه های تاریخی، فرهنگی، دینی، آداب و سنن و اقتصاد و اقلیم گفت : با افزایش ارتباطات دو جانبه فصل جدیدی از روابط دو کشور آغاز شده است و گیلان در زمینه ارتباط پایدار دو کشور نقش اساسی دارد./استانداری گیلان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان