Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان از اهدای 84 جلد کتاب به این سازمان همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.

حسین عباس نژاد کارسیدانی گفت: نسخه های اهدایی از نوع چاپ سنگی و افست بوده و از مجموعه کتابخانه شخصی مرحوم حاج شیخ محمد کاظم بحرالعلوم جلالی از روحانیون برجسته شهرستان آستانه اشرفیه، توسط یکی از فرزندان آن مرحوم به سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان اهداء شده است.

وی بیان کرد: کتاب های مجموعه اهدا شده به سازمان در قطع رحلی و بیشتر آنها از جمله آثار مربوط به تحصیل علوم دینی طلاب بوده و با توجه به ارزش بالای این کتاب ها، مجموعه پیش رو می تواند در زمره یکی از شایسته ترین کتاب های موجود قرار گیرد.

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان با اشاره به وضعیت اقلیم و آب هوای استان گفت : متأسفانه بسیاری از اسناد و نسخه های خطی که به این سازمان اهدا می شود در شرایط مطلوبی نبوده و نیاز به مرمت اساسی دارد.

عباس نژاد از مردم خواست تا برای حفظ و زنده نگهداشتن هویت ملی دیارشان، نسخه های خطی موجود در منازل خود را به مرجع اصلی حفظ این آثار بسپارند تا با نگهداری اصولی، از زوال و نابود شدن آنها جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: مردم فرهنگ دوست استان تاکنون همکاری شایسته و در خور توجهی با این مجموعه داشته اند و امیدواریم با استمرار این مساعدت ها ، بتوانیم دست در دست هم باعث احیای فرهنگ غنی گیلان باشیم .

وی در ارتباط با حوزه نشر و کتاب بیان کرد: بر این اعتقادیم که کتاب از بدو تولید می بایست نقد شود و بر همین اساس این سازمان از سال تاسیس (1391) تاکنون، 11کارگاه نقد و بررسی برگزار کرده است.

عباس نژاد کارسیدانی اظهار داشت: این سازمان در یازدهمین نمایشگاه کتاب گیلان که از دیروز (دوشنبه) فعالیت خود را آغاز کرده، برنامه هایی متناسب با فعالیت اسناد و کتابخانه ملی تعریف کرده است.

نمایشگاه کتاب گیلان تا یکم آذرماه در محل دایمی برگزاری نمایشگاه های گیلان میزبان علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان