Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رییس پلیس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی گیلان از اجرای طرح نظارتی ارتقای سطح امنیت اخلاقی در واحدهای صنفی و اماکن عمومی گیلان خبر داد.

سرهنگ پاسدار رضا محمد زاده با اعلام اجرایی شدن طرح نظارتی ارتقای سطح امنیت اخلاقی در واحدهای صنفی و اماکن عمومی گیلان گفت: به استناد ماده هشت از آیین نامه اجرایی ماده ۲۸ قانون نظام صنفی، مسئولیت حفظ حریم ها، ارزش ها و امنیت اخلاقی در بخش صنوف و مکان های عمومی جزو وظایف پلیس اماکن بوده که در این راستا طرح نظارتی ارتقای سطح امنیت اخلاقی در واحدهای صنفی و اماکن عمومی گیلان اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح ها بازرسان نظارتی اداره اماکن به منظور کنترل فعالیت های صنفی و ارایه خدمات و سنجش میزان رعایت ضوابط و مقررات انتظامی، از نزدیک در واحدهای صنفی و اماکن عمومی حضور داشته و موارد تخلف را بررسی می کنند.

سرهنگ محمد زاده با بیان اینکه کلیه رسته های شغلی شامل این طرح می شوند تصریح کرد: برخی از رسته های شغلی مانند کافی شاپ، سفره خانه، رستوران، تالار و عکاسی ها به جهت نوع شغل و میزان ارتباط با مردم دارای حساسیت بیشتری بوده و بروز حوادث احتمالی در این اماکن بیشتر است.

 وی تاکید کرد: با اجرای طرح نظارت بر اماکن عمومی و صنوف علاوه بر نظارت بر میزان صحت عملکرد این مشاغل و اطمینان از اجرای قوانین در این محل ها، زمینه امنیت شغلی برای اصناف و امنیت و آرامش روانی برای شهروندان نیز فراهم می شود.

سرهنگ محمد زاده ضمن درخواست از مدیران و صاحبان مشاغل برای حرکت در مسیر قانون، به شهروندان توصیه کرد تا از حضور در اماکن غیر مجاز به شدت اجتناب کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان