Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیر کل هواشناسی گیلان از افزایش 152 درصد بارندگی های این استان در مدت 55 روز گذشته خبر داد و گفت: در این مدت 370 میلی متر باران در گیلان باریده است.

بهمن کمانگر با اشاره به میزان بارندگی گیلان در پاییز امسال، اظهار کرد: در پاییز امسال در ایران بارش های مساعدی داشتیم.

وی با بیان اینکه در مدت 55 روز گذشته در استان های مختلف کشور در مجموع 240 درصد میزان بارندگی ها افزایش داشته است، افزود: در گیلان نسبت به آمار بلندمدت این میزان بارندگی 152 درصد افزایش داشته است.

مدیر کل هواشناسی گیلان میزان متوسط بارش های این استان را حدود 900 میلی متر عنوان کرد و گفت: در 55 روز گذشته 370 میلی متر در گیلان باران باریده یعنی در این مدت حدود 41 درصد کل بارش های استان را دریافت کردیم.

وی وضعیت بارش ها در مناطق کوهستانی را خوب توصیف کرد و گفت: در مدت مذکور در منطقه کوهستانی ماسوله 32 درصد و جیرنده رودبار 94 درصد نسبت به سال گذشته افزایش بارندگی داشتیم.

کمانگر ادامه داد: در مدت مذکور آستارا و تالش 73 درصد، لاهیجان، بندر کیاشهر و رودسر 63 درصد و رشت و انزلی نیز 26 درصد بارندگی داشته است.

وی مجموع بارش ها در مناطق کوهستانی گیلان در مدت مذکور را با افزایش 57 درصدی عنوان کرد و یادآور شد: امکان مهار این آب ها برای کشت سال 95 مناسب است مشروط بر اینکه مدیریت درست آب ها صورت گیرد.

مدیر کل هواشناسی گیلان هوای دو روز آینده این استان را بارانی و در ارتفاعات با بارش برف پیش بینی کرد.

وی با پیش بینی هوای زمستان یادآور شد: بر مبنای مدل های پیش بینی، بارش ها برای آذرماه امسال بالاتر از نرمال خواهد بود و در زمستان هوا بارانی و نرمال می شود و اگر این پیش بینی تحقق یابد که معمولا 70 درصد محقق می شود و 30 درصد خطای احتمالی است، مولفه های منطقه در میزان بارش ها تاثیر می گذارد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان