Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت : امروز دشمن از عزت بسیج که در سایه اطاعت از خدا و ائمه اطهار به دست آمده، می ترسد.

آیت الله زین العابدین قربانی روز پنجشنبه در دیدار با جمعی از بسیجیان و فرماندهان سپاه قدس گیلان در آستانه سالروز تشکیل بسیج مستضعفان و هفته بسیج اظهارداشت: بسیج ویژگی هایی دارد که این ویژگی ها در سایر اقشار جامعه کمتر دیده می شوند و این ویژگی ها موجب ناراحتی آمریکا ، اسرائیل و استکبار از بسیج شده است .

وی شایستگی ، فداکاری ، حق بینی ، طرفداری از ولایت و خدمت گزاری به مردم را از ویژگی هایی بسیج دانست و افزود: افتخار بسیج به نسب خانوادگی و طایفه ای نیست زیرا بسیج از اقشار محروم و روستایی تشکیل شده است و افتخار بسیج، اطاعت از خدا و ائمه است.

امام جمعه رشت تصریح کرد: عقیده شهادت و یا پیروزی، شعار و عقیده مردم ایران است که دنیای استکبار از آن وحشت دارد و این وحشت، بخاطر جنگ افزاری آنها نیست بلکه به خاطر صلابت ایمانی آنهاست.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به حوادث اخیر در فرانسه گفت: حادثه کوچکی در فرانسه بوجود آمده است ، در غرب همه چیز را به هم ریخته اند درحالی که سال هاست ملت ایران با اینگونه مشکلات روبرو هستند.

وی افزود: سرمایه دیگری که بسیج این لشگر مخلص خدا و فرزندان ملت دارند، بی نیازی مالی از دنیاست که عزت ذاتی بسیج آنها را از پول ، مال و مقام دنیایی بی نیاز می کند. آیت الله قربانی اظهارداشت: بسیجیان در زمان جنگ تحمیلی نشان دادند درحالی که از همه امکانات زندگی برخوردار بودند، ولی همه چیز خود را در راه خدا ایثار کردند .

وی خاطرنشان کرد: رفتار و کردار بسیجیان ، پاسداران و روحانیان نسبت به اطاعت از دستورات خدا و ولی امر مسلمین، نسبت به سایر اقشار جامعه اولویت دارد و باید در برنامه های دینی آنها نقص کمتری وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: بسیج در خدمت مردم است و رفع کننده خلاء ها و مشکلات است و هرجا برای مردم گرفتاری پیش بیاید، بسیجیان وارد صحنه می شوند و از مردم حمایت می کنند. وی از حضور بسیج در همه صحنه ها همچون درمان محرومان در مناطق محروم ، میادین ورزشی و بصیرت افزایی قدردانی کرد.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این دیدار با اشاره به شعار امسال هفته بسیج با عنوان بسیج دست قدرت خداست ، به تشریح فعالیت های عمرانی و فرهنگی بسیج در گیلان پرداخت و گفت: بسیج استان نسبت به تهدیدات فرهنگی دشمن در قالب روشنگری مقابله می کند که از جمله این برنامه ها طرح دجالواره در خصوص مضرات ماهواره ها است که در این رابطه ، 550 مورد تجهیزات ماهواره توسط خود مردم گیلان جمع آوری و تحویل بسیج شده است.

سردار محمد عبدالله پور افزود: بسیج استان گیلان در خصوص جلوگیری از فتنه و تفرقه و ایجاد اتحاد بین اقشار مختلف مردم برنامه هایی در دستور کار دارد و برای اعتلای امور فرهنگی در سال گذشته، 750 یادواره و امسال 420 یادواره برگزار کرده است.

وی برگزاری کنگره بزرگ شهدای استان گیلان را یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام بسیج عنوان کرد که بزودی برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع انتشار یک هزار عنوان کتاب توسط بسیج در کشور، 550 عنوان کتاب در گیلان به چاپ رسیده است.

سردار عبدالله پور حلقه های صالحین در کشور را بزرگترین حلقه تربیتی در کشور دانست و گفت: بسیج در کشور 330 هزار حلقه صالحین دارد که 10هزار حلقه آن در گیلان فعالیت دارند.

وی افزود: سال گذشته 101 گروه جهادی سازندگی بسیج دانشگاهی در مناطق محروم در امر محرومیت زدایی در روستاها فعالیت داشتند و امسال نیز 88 گروه در این مناطق فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد : در راستای فعالیت های عمرانی امسال 10 سالن ورزشی در این استان توسط بسیج احداث و افتتاح خواهد شد.

در آستانه فرا رسیدن هفته و سالروز تشکیل بسیج مستضعفان جمعی از فرماندهان سپاه قدس گیلان و مسئولان بسیج ادارات استان با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه درگیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند.

بیست و نهم آبان ماه تا پنجم آذرماه گرامیداشت هفته بسیج است .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان