Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لنگرود گفت: زائران در طول مسیر پیاده روی، اقلام مرود نیاز خود را فقط از موکب های و نمایندگان ایرانی که آدرس و سند آن ها مشخص است تهیه کنند و موکب های ایرانی تلاش می کنند حداکثر نیازهای زائران را فراهم سازند.

محسن صالحی با اشاره به وضعیت عراق و جنگ در این کشور گفت: در سال های گذشته، عراق یارانه ای را جهت پیاده روی اربعین اختصاص می داد که به دلیل جنگ در این کشور مبالغ یارانه ها به آوارگان جنگ عراق در نظر گرفته شده که از مردم شهرستان لنگرود در برگزاری هرچه با شکوه تر این همایش حسینی درخواست مشارکت بیشتر در این امر را داریم.

وی افزود: با توجه به پتانسیل دیرینه مذهبی در شهرستان لنگرود، یک موکب 6 هزار متری به ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لنگرود، 202 کیلومتر 15 جاده نجف-کربلا اهدا شد که وظیفه سرویس دهی روزانه 3هزار نهار، 3 هزار شام، 1000 صبحانه و 7 هزار شربت را بر عهده دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان لنگرود با بیان اینکه امکان اسکان و سرویس بهداشتی برادران و خواهران حداقل 500 نفر از دیگر وظایف ما است بیان کرد: تمام ادوات لازم برای موکب ستاد در عراق، از لنگرود تهیه و منتقل می شود که به صورت دائمی و هرساله برای زائران این شهرستان قابل استفاده است.

صالحی افزود : 40 نفر نیروی متخصص در زمینه های بهیار، تأسیسات، آشپز در موکب به کارگیری می شود که سرویس دهی به زائران اربعین حسینی از 1 آذر تا 10 آذر ادامه دارد و باتوجه به عدم امکانات مطلوب برای زائران خواهر تا 2 روز بعد از پایان مراسم اربعین حسینی نیز، خدمات رسانی انجام خواهد شد.

صالحی با بیان اینکه کامیون های حامل اقلام برای موکب غروب چهارشنبه و خادمان نیز صبح جمعه این هفته از آستان مقدس سید محمد کیاکلایه اعزام می شوند، اضافه کرد : در تلاش هستیم در کربلا نیز موکبی با مساحت 150 متر در نزدیکی تل زینبیه جهت رفاه حال زوار لنگرودی تجهیز کنیم.

وی از تحرکات نیروهای تکفیری برای برهم زدن امنیت زائران در اربعین هشدار داد و گفت : زائران در طول مسیر پیاده روی، اقلام مرود نیاز خود را فقط از موکب های و نمایندگان ایرانی که آدرس و سند آن ها مشخص است تهیه کنند و از دریافت اقلام از افراد ناشناس خودداری کنند و موکب های ایرانی تلاش می کنند حداکثر نیازهای زائران را فراهم سازند.

 صالحی با تأکید بر اینکه، زائران با نمایندگان رسمی ستاد و عتبات ارتباط برقرار کنند، افزود: مردم شهرستان لنگرود می توانند جهت مشارکت در این امر و خدمات رسانی بهتر و بیشتر به زائران حسینی، وجوه نقدی خود را به شماره حساب قرض الحسنه 999 نزد مؤسسه المهدی این شهرستان به حساب ستاد بازسازی عتبات و عالیات شهرستان لنگرود واریز کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان