Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت بخش های فناوری و دانش بنیان برای توسعه اشتغال و شکوفایی در گیلان تاکید کرد.

محمدعلی نجفی در نشستی که به منظور ارائه طرح های کلان ملی فناوری به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به توانمندی های موجود و استعدادهای جوانان و نخبگان گیلان، انتظارم از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی برای توسعه استان خیلی بیشتر از وضعیت موجود است.

وی افزود: خوشبختانه هم اکنون بستر مناسب برای بهره گیری از تحقیقات دانشگاهی و علمی استان در عرصه های صنعتی و کشاورزی وجود دارد و این مسئله به هنر مدیریتی این مراکز باز می گردد تا از شرایط کنونی بهره بگیرند.

نجفی از آمادگی مدیران بخش های علمی کشوری برای حمایت از طرح های دانش بنیان خبر داد و گفت: باتوجه به ظرفیت و توانمندی استان و وجود افزاد نخبه و اندیشمند در گیلان، باید بخش دانشگاه های استان طرح های پژوهشی، علمی و فناوری کلان مورد نیاز را آماده ارائه داشته باشند تا از این طرح ها به منظور توسعه استان بهره گیریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه باید با تمام توان روند مثبت و رو به رشدی که در بخش اشتغال استان ایجاد شده را ادامه دهیم تا به نقطه مطلوب دست یابیم، اظهار داشت: در آینده بخش فناوری و دانش بنیان سهم عظیمی از اشتغال کشور را به خود اختصاص خواهند داد و باتوجه به ظرفیت و توانمندی استان در این بخش، باید از این فرصت در جهت توسعه و شکوفایی استان بهره بگیریم.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به آینده روشن باید گام های قوی در عرصه علم و دانش برداشته شود، تاکید کرد: ارتقاء شرایط زیست محیطی، اشتغال دانش آموختگان و رونق کسب و کارهای دانش بنیان و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری جدید در بخش خصوصی، از طریق توسعه فناورانه محقق می شود.
تعداد 36 شرکت های دانش بنیان ثبت شده در استان گیلان وجود دارد.

پارک علم و فناوری گیلان از شهریورماه سال 1381 با هدف تبدیل ایده های فناور از محققان، دانش آموختگان و ... و بسط فرهنگ کارآفرینی مبتنی بر علم و فناوری فعال شد.

چهار مرکز رشد واحدهای فناور در گیلان فعال است. سه مرکز اقماری مرکز رشد واحدهای فناور نیز در استان در شهرستان های آستانه اشرفیه، رودسر و آستارا فعال است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان