Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در نشست پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان گفت :250 هزار میلیارد ریال از ابتدای امسال تا بیست وهشتم آبان برای تحرک بخشی به اجرای پروژه های عمرانی کشور پرداخت شده است .

دکتر محمدباقر نوبخت در این نشست که استاندار گیلان، معاونین وزیر راه و شهرسازی و روسای سازمان های تابعه، معاونین سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی و برخی از مدیران دستگاه های اجرائی حضور داشتند و از ساعت 20:30 دقیقه به مدت حدود 4 ساعت در تهران به طول انجامید، به پرداخت 250 هزار میلیارد ریال از اعتبارات تخصیص یافته در بخش عمران کشور  بر اساس آخرین گزارش خزانه در 28 آبان ماه اشاره و  خاطر نشان کرد :  18 هزار و 527 میلیارد تومان  از این مبلغ از محل اعتبارت تملک دارایی سرمایه ای و مابقی نیز از ماده 10 و12 و دیگر منابع خزانه برای تحرک بخشی به اجرای پروژه های عمرانی کشور پرداخت شد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه سیاست اعلام شده از سوی رئیس جمهور و دولت مبنی بر اجرای تعهدات سفر به استانها بسیار روشن است، تصریح کرد : اعتبارات سفرها در زمان خاص و متناسب با آن پروژه به صورت 100 درصد تخصیص پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور به هر استانی سفر کنند در اجرای تعهدات حساسیت وجود دارد گفت : دولت در بین مردم سرمایه اجتماعی بالایی دارد و نباید توقعی ایجاد کنیم که توان انجام آن را نداریم.

وی با اشاره به اینکه استاندار گیلان به طور جد پیگیر اجرائی شدن مصوبات سفر رئیس جمهور تا موعد مقرر است خاطرنشان کرد :این پیگیری ها نیز بر اساس تلاش همه اعضای دولت برای به ثمر رسیدن پروژه های سفر است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دولت تدبیر و امید را به صادق الوعده بودن مشهور دانست و افزود : میزان اعتبار پیش بینی شده برای پروژه های سفر رئیس جمهور در امسال و سال 95 را تأمین خواهیم کرد تا تعهدات در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

دکتر نوبخت  با اشاره به  تأکید مستمر رئیس جمهور درخصوص به بهره برداری رسیدن راه آهن قزوین رشت تا پایان سال 95 افزود : تخصیص 60درصدی اعتبارات ساخت این پروژه در نیمه نخست سال نشان از عزم و اراده دولت برای بهره برداری از راه آهن گیلان است.

دکتر نوبخت گفت : آثار تکمیل این پروژه بزرگ تا آستارا فقط مربوط مردم گیلان و کشور نیست بلکه باعث تکمیل کریدور شمال جنوب خواهد شد و بر اقتصاد منطقه تاثیر گذار است.

استاندار گیلان در این نشست با تأکید بر اینکه تمام توان برای اجرای تعهدات سفر در استان به کارگیری شده است با قدردانی از جدیت جناب آقای دکتر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و نیز وزرای دولت گفت : تاکنون 53 درصد از اعتبارات مصوب سفر دولت به استان تخصیص یافته است.

دکتر نجفی گفت : از مبلغ 796 میلیارد تومان اعتبارات مصوب تاکنون 419 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه تکمیل راه آهن قزوین- رشت یکی از مهمترین مصوبات سفر می باشد افزود : زیرسازی این راه آهن هم اکنون 90 درصد پیشرفت کار دارد.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : ریل گذاری راه آهن از مسیر رشت به زودی آغاز می شود.

دکتر نجفی همچنین خواستار افزایش تخصیص اعتبار در بخش های پره صیادی، تکمیل کتابخانه مرکزی رشت، آبرسانی روستایی و احیاء رودخانه های گوهررود و زرجوب شد و گفت : پرورش ماهی در قفس نیز از پروژه های خوب سفر است که نیازمند تسریع در پرداخت اعتبارات است .

غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان نیز با اشاره به اهتمام ویژه دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور درخصوص تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت بالا که باقیمانده از دولت های گذشته است افزود : از مدیران دستگاه های اجرائی استان خواستارم تا فهرستی از پروژه های با پیشرفت بالای 80 درصد استان تهیه نمایند تا در سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به اختصاص بودجه به آنان بازنگری صورت گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان