Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : حجت الاسلام احمد عبدالله زاده پاشاکی امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به موضوع تقوا، اظهار کرد: رستگاری در انتظار انسان های با تقوا است.

وی با بیان اینکه زمین در تمام دوران دارای حجت است، افزود: در هر زمانی باید یک انسان کامل نماینده تام الاختیار خداوند روی زمین باشد و امروز امام زمان (عج) در پس پرده غیبت حضور دارد.

خطیب موقت رشت با اشاره به اینکه آنهایی که به عمل عمر سعد و یزید رضایت دارند، ملعون هستند، گفت: هر کس عمل قومی را دوست داشته باشد در آن عمل شریک است.

وی تصریح کرد: نیت در انجام عمل مهم است و ارادتمندان امام حسین (ع) مانند اصحاب ایشان در کربلا در ثواب آن شریک هستند.

عبدالله زاده پاشاکی با اشاره به زائران اربعین حسینی، اظهار کرد: تمام ارادتمندان امام حسین (ع) در ثواب زائران اربعین حسینی (ع) شریک هستند.

وی با تسلیت اربعین حسینی (ع) افزود: در مجلسی که نام اهل بیت (ع) برده شود به آن فیض هایی داده می شود.

امام جمعه موقت رشت با تبریک هفتم آذر روز نیروی دریایی تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی حراست از دریا را به عهده دارد.

مسئله فلسطین فراموش شدنی نیست

وی هشتم آذر را روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین دانست و یادآور شد: وظیفه داریم نسبت به مردم و مظلومان جهان ابراز همدردی کنیم.

عبدالله زاده پاشاکی در ادامه با اشاره به اینکه استعمار پیر انگلیس یهودیان را از سراسر جهان جارو کرد، افزود: استعمار پیر غده سرطانی رژیم صهیونیستی را ایجاد کرد و وظیفه تمام مسلمانان است که اجازه ندهند مسئله فلسطین فراموش شود.

وی به نامگذاری آخرین روز ماه مبارک رمضان به نام روز قدس اشاره کرد و یادآور شد: امام (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامگذاری کرد تا فلسطین فراموش نشود.

خطیب موقت رشت گفت: امام (ره) ظلم استکبار را بر ملا کرد و فرمود مشکل اساسی اسلام رژیم صهیونیستی و فلسطین است.

وی با تصریح بر اینکه همواره باید به فکر مردم مظلوم فلسطین باشیم، خاطرنشان کرد: از فرایض دینی ما دفاع از مظلوم بوده و امروز مذاکره ما با غرب خاری بر چشم رژیم صهیونیستی است.

عبدالله زاده پاشاکی درباره شعار مرگ بر آمریکا، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمود مرگ بر آمریکا از شعارهای قرآنی است.

اسلامی بودن از ویژگی های مجلس شورای اسلامی است

وی با اشاره به ایام انتخابات آینده، یادآور شد: معیار و اصول انتخاباتی را مقام معظم رهبری اعلام فرمودند و در این روزها مردم باید توجه داشته باشند مجلس در رأس تمام امور است.

خطیب موقت رشت تصریح کرد: اسلامی بودن از ویژگی های مجلس شورای اسلامی است و شورای نگهبان مصوبات را با شرع تطبیق می دهد.

وی ملی بودن را از ویژگی مجلس دانست و خاطرنشان کرد: مجلس از مردم جوشیده و حاکمیت مردم بر مردم بوده و از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و مجلس شورای اسلامی باید به اولویت ها بپردازد.

عبدالله زاده پاشاکی با بیان اینکه دشمنان تلاش می کنند سیاست را از دیانت جدا کنند، یادآور شد: سیاست ما عین دیانت ماست.

وی سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی را گرامی داشت و با اشاره به فتنه 88 یادآور شد: در فتنه 88 آنها که سرشکسته شدند به دلیل بی توجهی به قانون بود.

امام جمعه موقت رشت، رمز موفقیت جمهوری اسلامی را در مخلص بودن بسیج دانست و گفت: بسیج مجموعه ای با برکت برای جامعه است و فرمان تشکیل بسیج از هنر امام (ره) بود.

وی افزود: رهبری به مسئولان دولت سفارش کرد در تحقق اقتصاد مقاومتی از ظرفیت بسیج استفاده کنند.

عبدالله زاده پاشاکی به پیش بینی حمله داعش توسط رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: در خرداد سال 93 رهبری فرمود آنها که باد کاشتند در آینده توفان درو می کنند و حمله داعش به کشورهای غربی را پیش بینی کردند.

دیدار پوتین با رهبری موجب نگرانی غرب شد

وی با بیان اینکه فرانسه بیشترین نیرو در سوریه را اعزام کرد، گفت: آتش تروریست ها اکنون به فرانسه کشیده شده و سگ های هار پاچه رهبران شان را گرفته اند.

خطیب موقت رشت با اشاره به دیدار پوتین با رهبری، تصریح کرد: دیدار پوتین با مقام معظم رهبری موجب نگرانی دنیای غرب شده است.

وی در ادامه با تسلیت به آیت الله قربانی امام جمعه رشت به منظور درگذشت برادرزاده اش، خاطرنشان کرد: به مسئولان توصیه می کنم تذکرات آیت الله قربانی را جدی بگیرند.

عبدالله زاده پاشاکی از مخابرات گیلان خواست تا دقت لازم را داشته باشد و نوساناتی اینترنت این استان را برطرف کند.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان