Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیر پایانه مرزی آستارا از ورود بالغ بر 2 هزار نفر اتباع جمهوری آذربایجان و گرجستان از مرز آستارا برای حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلا خبر داد و گفت: ورود این تعداد زائر خارجی برای حضور در مراسم اربعین 80 درصد رشد دارد.

جلال دیانسایی امشب در جریان بازدید از در ورودی پایانه مرزی این شهرستان، اظهار کرد: تمام شرایط و امکانات لازم برای خدمات رسانی مطلوب به اتباع خارجی در پایانه مرزی آستارا فراهم شده است.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی برای ورود اتباع جمهوری آذربایجان از پایانه مرزی آستارا وجود ندارد، افزود: کارکنان پرتلاش و خدوم پایانه مرزی، گمرک، ناجا و دیگر همکاران در حال خدمات رسانی به اتباع خارجی و ایرانی در مرز این شهرستان هستند.

مدیر پایانه مرزی آستارا با اشاره به آمار تردد اتباع جمهوری آذربایجان از اول آذر ماه جاری تاکنون برای حضور در آیین اربعین حسینی در کربلا، گفت: تاکنون بالغ بر 2 هزار نفر از اتباع جمهوری آذربایجان و گرجستان برای حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلا از مرز آستارا وارد کشورمان شدند.

دیانسایی ادامه داد: اتباع خارجی از مرز آستارا برای حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلا عازم مرزهای مجاز جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق شدند.

به گفته وی، ورود اتباع خارجی از مرز آستارا در مدت مشابه سال گذشته برای حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلا 80 درصد رشد داشته است.

شهرستان مرزی آستارا با 85 هزار نفر جمعیت در شمال غربی گیلان واقع شده و هم مرز با کشور جمهوری آذربایجان است و مهم ترین مرز تردد اتباع خارجی محسوب می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان