Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی کرملین روز جمعه در جمع خبرنگاران دلیل امتناع رئیس جمهوری روسیه برای رد درخواست همتای ترکیه ای خود را بیان کرد و درخواست فرانسه رای تشکیل آنچه پاریس به آن «ائتلاف بزرگ ضد داعش» می گوید را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز جمعه دلیل امتناع ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه از گفت وگوی تلفنی با همتای خود در ترکیه ـ «رجب طیب اردوغان» - پس از اقدام آنکارا در انهدام یک فروند جنگنده سوخو 24 روسیه را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری اینترفاکس، آقای پسکوف، در جمع خبرنگاران گفت: «اردوغان در روزهای گذشته درخواست هایی برای گفت وگوی تلفنی داشته است.»

وی در پاسخ به دلیل امتناع پوتین از گفت وگوی تلفنی گفت: «ما می بینیم که ترکیه، برای ابزار عذرخواهی اولیه بر سر حادثه مربوط به هواپیما(ی روسیه) آمادگی ندارد.»

جت های F-16 ترکیه روز سه شنبه یک هواپیمای سوخوی 24 روسیه را در نزدیکی مرز سوریه و ترکیه سرنگون کردند. ترکیه می گوید که دو هواپیمای روسیه حریم هوایی ترکیه را نقض کرده بودند و به هشدارهای ترکیه بی توجهی کردند. روسیه این ادعا را تکذیب می کند.

روز جمعه همچنین گزارش شد آقای پوتین درخواست اردوغان برای ملاقات در پاریس را هم رد کرده است.

پسکوف در بخش دیگر اظهاراتش به صحبت های روز پنجشنبه فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه درباره تشکیل ائتلاف متحد با مشارکت روسیه علیه ائتلاف داعش پرداخت. 

وی گفت: «در حال حاضر، متأسفانه، شریکان ما آمادگی فعالیت در قالب یک ائتلاف را ندارند.»

اولاند، روز پنجشنبه بعد از دیدار با ولادیمیر پوتین مدعی آمادگی مسکو برای مشارکت در آنچه به گفته وی «ائتلاف بزرگ ضد داعش» است شده بود/ منبع: فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان