Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: در برنامه ششم توسعه کشور ارتباط گیلان بیشتر می شود و دریامحوری یکی از برنامه های ماست.

محمدعلی نجفی صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در گیلان در منطقه چهارم امام رضا (ع) نیروی دریایی ارتش به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی با تبریک فرا رسیدن این روز، اظهار کرد: روز هفتم آذر یادآور دلاورمردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار دیگر نیروها در دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: روز هفتم آذر تعظیم به خانواده شهدا و کسانی است که در آب های آزاد حضور دارند و امروز نیروی دریایی به عنوان یک نیروی راهبردی در عرصه حضور دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با نگاه راهبردی در آب های آزاد دنیا حضور دارد، تصریح کرد: این حضور اعلام می کند که آب های آزاد تنها متعلق به کشورهای استکباری نیست.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش بیش از 3 هزار کشتی در آب های آزاد را با اقتدار اسکورت کرده است، خاطرنشان کرد: نیروی دریایی ارتش مقتدرانه در دریای صلح و دوستی خزر حضور دارد و از منافع کشور حراست می کند.

نجفی با تصریح بر اینکه نیروی دریایی با اقتدار مذاکره کنندگان در پای مذاکره را پشتیبانی کرده است، یادآور شد: در برنامه ششم توسعه کشور ارتباط گیلان بیشتر می شود و دریامحوری یکی از برنامه های ما است.

وی ارتقای صیادی، پرورش ماهیان خاویاری و گسترش صنایع دریایی را از برنامه های پیش بینی شده برای توسعه گیلان دانست و یادآور شد: حضور جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف در دریای خزر بی نظیر است.

استاندار گیلان متذکر شد: همدلی و وحدت نیروهای مسلح در راستای اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

در مراسم مذکور اهدای هدایا به خانواده های معظم شهدا و کارکنان منتخب منطقه چهارم امام رضا (ع) نیروی دریایی ارتش انجام شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان