Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : دبیرهیئت شنا و واترپلو گیلان گفت: عدم زیرساخت های مناسب و استخر استاندارد یکی از بزرگ ترین معضلات پیش روی جامعه بزرگ و محترم شنای گیلان است.

عباس سلیمی اظهار داشت: عدم زیرساخت های مناسب و استخر استاندارد یکی از بزرگ ترین معضلات پیش روی جامعه بزرگ و محترم شنای گیلان است و شناگران گیلانی همواره در استخرهای غیر استاندارد  تمرین می کنند اما مجبورند مسابقات خود را در استخرهایی به طول 50 متر برگزار کنند که این مشکل همواره موجب دور شدن گیلان از مدال های این رشته ورزشی شده است.

دبیر هیئت شنا و واترپلو گیلان با اشاره به اهمیت ورزش شنا گفت: شنا جزو رشته های پایه است و دین مبین اسلام به این ورزش نگاهی خاص دارد و از سوی دیگر هر شناگر به تنهایی می تواند چندین مدال برای تیم خود کسب کند و این موضوع دلیلی برای تغییر نگاه مدیران ورزشی به این رشته را می طلبد.

وی دلیل کم مدال آور بودن هیئت شنا در سال 94 را نبودن منابع مالی مضاف بر نداشتن استخر شنای اختصاصی دانست و افزود: طبق مصوبات وزارت ورزش و جوانان باید در هر استان یک استخر به عنوان پایگاه قهرمانی شنا شناخته شود و در اختیار هیئت همان استان قرار گیرد ولی تاکنون هیچ استخری در اختیار هیئت قرار نگرفته است.

سلیمی افزود: اهمیت وجود استخر استاندارد در رشت برکسی پوشیده نیست و این موضوع با توجه به اختصاصی بودن آموزش دو تیم واترپلو دختران و سینکرونایز در رشت تشدید می شود.

 دبیرهیئت شنا و واترپلو گیلان افزود: استخر کوثر رشت در سال 92 به دلیل بازسازی بسته شد و به مدت یک سال و نیم هیچ اقدامی جهت پیشبرد این هدف انجام نشد تا زمانی که با همکاری مدیرکل فعلی ورزش و جوانان گیلان و رئیس هیئت شنای وقت، پیگیری کارها با سرعت بالایی انجام و عملیات بازسازی شروع شد.

وی  از تمامی افرادی که در سال های گذشته به دلیل حواشی از هیئت دور شدند دعوت کرد و افزود: به حاشیه کشاندن هیئت تنها به ضرر قهرمانان و ورزشکاران این رشته است و سرعت پیشرفت هیئت در جهت رسیدن به اهداف آن را خواهد گرفت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان