Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان از اجرای طرح جمع آوری مانکن های نامتعارف در این استان خبر داد.

رضا محمدزاده بعد از ظهر امروز در نشست انتظامی استان با اشاره به ماموریت ذاتی اداره اماکن اظهار کرد: تلاش پلیس اماکن ایجاد امنیت و آسایش مطلوب جامعه است و پلیس در قبال قانون شکنان و اخلال گران نظم و امنیت کوتاه نمی آیدو

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان به محدودیت کار صنوف در قانون نظام صنفی و آیین نامه های اجرایی آن اشاره کرد و گفت: به استناد قانون نظام صنفی تمام مدیران و صاحبان پروانه فعالیت موظف به اجرای تکالیف و ضوابط انتظامی هستند.

وی ایجاد آرامش اقتصادی در اصناف را از ماموریت های ذاتی اداره اماکن دانست و خاطرنشان کرد: به استناد تبصره 8 آیین نامه اجرایی ماده 28 قانون نظام صنفی، مسئولیت حفظ حریم ها، ارزش ها و امنیت اخلاقی در بخش صنوف در مکان های عمومی به پلیس اماکن محول شده است.

محمدزاده هدف از اقدام مذکور را ادامه فعالیت اقتصادی برای خدمات دهندگان و گیرندگان عنوان کرد و گفت: تا زمانی که عده ای به عنوان مدیران واحدهای صنفی اصرار به تخلف داشته باشند، پلیس نیز برابر قانون قاطعانه با آنها برخورد می کند.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان با اشاره به اینکه براساس قانون نیروی انتظامی حافظ قوانین جاری کشور است، یادآور شد: به استناد بند 4 ماده 14 قانون، امر کنترل و نظارت بر واحدهای صنفی به پلیس نظارت بر اماکن عمومی محول شده است.

وی از تداوم اجرای طرح ارتقای امنیت اخلاقی خبر داد و گفت: طرح های اجرایی ارتقای امنیت اخلاقی برای رسته های شغلی مانند نت سرا، سفره خانه ها، قلیان سرا و خانه مسافر با هدف سلامت بستر اقتصادی در سطح صنوف تا رفع تمام دغدغه های اجتماعی تداوم می یابد.

محمدزاده متذکر شد: فروشندگان پوشاک زنانه و مردانه حق ارائه و عرضه مانکن های نامتعارف بدن نما و فروش لباس تنگ را ندارند.

وی یادآور شد: به زودی با هماهنگی مقام های قضایی، پلیس با جدیت و با توجه به هشدارهای صورت گرفته با این گونه تخلف ها برخورد کرده و نسبت به جمع آوری مانکن های نامتعارف اقدام می کند./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان